Demirel; 'Aktif siyasete dönmeyi düşünmüyorum'

  • Giriş : 17.05.2006 / 00:00:00

9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, Adana'dan Mersin'e giderken Çağ Üniversitesi'ni ziyaret etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Türk milletinin moralli ve mutlu olmasını dilediğini kaydeden Demirel, "Görüşlerimi bu istikamette söylemek istiyorum. Çok fazla da yönetimin işine karışmak istemiyorum. Halkın benden beklediği şeyleri söylüyorum. Milletimizden istediğim ülkeyi seçim istikametine götürmesidir. Bunu da yapacaktır. Siyaset işlemiyorsa açık siyasette liberal siyasette rejimde sorunlar vardır. Bugün siyasetin durumu biraz bunalımlıdır, sağlıklı değildir daha doğrusu." diye konuştu.

Türkiye'nin yaşadığı olumsuzlukların yakın geçmişte yaşanan büyük hadiselerden kaynaklandığını kaydeden Demirel, Türkiye'nin kısa zamanda derlenip toparlanacağını ve kendini yönetecek insanları hükümete getireceğini dile getirdi.

"Herşey oyunun kuralına göre olacaktır. Kural dışı hiçbir talepte bulunmadım. Hiçbir şeyin içinde olmadım." diyen Demirel, daha sonra bin kişilik açıkhava tiyatrosunun açılışını yaptığı Çağ Üniversitesi'nde öğrencilere hitap etti. Bir öğrenci de, Demirel'e fötr şapka hediye etti.

Bir gazetecinin, "Fötr şapkayı aldınız, gençler sizi meydanlarda görmek mi istiyor" sorusuna Demirel, "Sen öyle algıladıysan diyecek bir şeyim yok" diye cevap verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious