'Demirel bir kaç 28 Şubat daha ekledi'

'Demirel bir kaç 28 Şubat daha ekledi'.11117
  • Giriş : 18.04.2009 / 16:17:00
  • Güncelleme : 06.09.2016 / 16:17:04

28 Şubat'taki darbe girişimini deşifre eden Bülent Orakoğlu'ndan Süleyman Demirel'e ağır suçlama: "Siyasi çıkarları için 28 Şubat sürecine bir kaç 28 Şubat süreci daha ekledi."

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik


Emniyet İstihbarat Dairesi Eski Başkanı Bülent Orakoğlu Ergenekon Silahlı Terör Örgütü operasyonları kapsamında tutuklanan Mehmet Haberal'a verdiği destek sebebiyle eleştirilen 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'e ağır yüklendi.

DEMİREL 28 ŞUBAT SÜRECİNİ İSTESE BİTİREBİLİRDİ

Kanal a televizyonunda tecrübeli Gazeteci Bedrettin Uğur'un sorularını cevaplayan Orakoğlu, çok önemli bir tarihi tespite imza attı;

”Emniyet İstihbarat Dairesi Başkanlığı darbe belgesi olan Batı Çalışma Grubu Belgesini Demirel'e ulaştırdığında harekete geçseydi 28 Şubat sürecini bitirebilirdi. Ancak Demirel, siyasi menfaatler uğruna bu döneme birkaç 28 Şubat süreci daha ekledi.”

28 Şubat sürecinde Emniyet istihbaratın patronu olan Orakoğlu, Batı Çalışma Grubu belgesini deşifre ettiği için yargılanmış ve beraat etmişti.

ETÖ'DE ÇÖZÜLME VAR

Demirel'in Mehmet Haberal ile ilgili tavrını da eleştiren Orakoğlu; “Savcılar çok önemli bilgilere sahip. Örgütün içinden bir takım insanlar onlara önemli bilgiler veriyor. Ancak bu tutumlar bu çözülme sürecini önlemeye yöneliktir.”

50'DEN FAZLA HÜCREDEN 4'Ü DEŞİFRE EDİLDİ

Ergenekon hücrelerinden şu ana kadar sadece dördünün deşifre edildiğini belirten tecrübeli istihbaratçı Orakoğlu, 50'den fazla hücrenin bulunduğunun da iddianameye yansıdığını vurguladı. Orakoğlu Savcılara ve kamuoyuna da çarpıcı bir uyarıda bulundu.

ORAKOĞLU: ÖNEMLİ GÖREVLERDE HALA ERGENEKON MENSUPLARI VAR

Orakoğlu: Henüz devletin içinde deşifre edilmemiş, çok önemli makamlarda ve kritik yetkileri elinde tutan Ergenekon mensupları var. Bunlar süreci sulandırmak için yanlış bilgiler verebilirler.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*