Demirel: Cumhurbaşkanı tayin hakkı Meclis'in

  • Giriş : 12.05.2007 / 00:00:00

Süleyman Demirel, Cumhurbaşkanlığı seçimiyle ilgili olarak, kararın meclis tarafından verileceğini ve bunu tayin etme hakkının meclisin elinde olduğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Geleneksel İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Günü’ne katılan Demirel, çıkışta basın mensuplarının Cumhurbaşkanlığı seçimiyle ilgili sorularını yanıtladı. Cumhurbaşkanı’nın karar hakkında referanduma gitmek istemesi halinde bunu yapabileceğini ancak meclisin kararlı olması gerektiğini söyleyen Demirel, "Heyecanlanmaya gerek yok her ülkede olan bir olaydır" dedi.

Türkiye’deki rejimin daha işler hale gelmesini istediğini söyleyen Demirel, "Siyasi partiler daha fazla biraraya gelmesini ve siyasetin güç kazanmasını istiyorum. Türk demokrasisi içinde bulunduğu parçalı yapıdan çıkmalı" şeklinde konuştu.

İTÜ Günü’nde konuşma yapan İTÜ Rektörü Prof. Dr. Faruk Karadoğan, üniversitelerinin dünya üniversiteleri arasında ilk 500’de yer aldıklarını söyledi. Karadoğan’ın konuşması sırasında İTÜ’lü bir öğrenci ayağa kalkarak, rektörü protesto etti. Arkadaşlarının, üniversitede düzenlenen şenlikler sırasında gözaltına alındığını söyleyen genç, üniversite güvenlik görevlileri tarafından salondan çıkartıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious