Demirel: Kahraman askerlerimizi birlikte alkışlayalım

Demirel: Kahraman askerlerimizi birlikte alkışlayalım.10592
  • Giriş : 07.03.2008 / 02:22:00
  • Güncelleme : 07.03.2008 / 00:29:49

9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, harekâtın doğru ve gerekli olduğunu belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, Genelkurmay Başkanlığı ile muhalefet partileri arasıda tartışma konusu olan Kuzey Irak'a askeri operasyonun başarılı geçtiğini söyledi. Demirel, harekâtın doğru ve gerekli olduğunu belirtti. Demirel, "Gelin bu harekâtı yapan kahraman askerlerimizi birlikte alkışlayalım.'' dedi.

Süleyman Demirel, Dokuz Eylül Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde, "Kosova'nın Nihai Statüsüne İlişkin Yaklaşımların Kıbrıs, Kuzey Irak ve Filistin Sorunlarına Yansımaları" konulu konferans verdi.

Gazetecilerin operasyonla ilgili sorularını cevaplayan Demirel, "Yapılan harekât doğrudur. Hem Türkiye hem de bölgedeki ülkelerin güvenliği için gerekli bir harekâttır. Yapılması iyi oldu, başarılı geçti. Tebrik ediyorum, gelin birlikte alkışlayalım." dedi.

Demirel, Kuzey Irak'ta yaşayan halkın aynı coğrafyada Türkiye sınırları içinde yaşayan Türk vatandaşlarıyla aynı insanlar olduğunu; sınırın bu insanların arasından geçmesinin tek nedeninin ise bölgedeki petrol rezervlerinden kaynakladığını söyledi. Demirel, Türkiye'nin Kuzey Irak'ta yaşayanları hep kolladığını ancak bu coğrafyada ortaya çıkan terörü oradaki insanların da engellemesi gerektiğini söyledi.

Demirel, şöyle konuştu: "Terör hareketi, Türkiye'nin önündeki 1 numaralı meseledir. Bunun bölücülük boyutu korkutucudur. Onun içinde bu Türkiye için çok hassastır. Bu hassasiyeti yürütürken Türkiye aslında çok dikkatle, terörü yapanlarla buna destek verenleri ve suçsuz kimseleri ayırt etmektedir ve etmeye devam edecektir. Türkiye'nin yaptığı harekât yalnız kendi için değil bölge için de çok önemlidir, çok dikkatle yapılmaktadır. Bunu kimseye düşmanlık için yapmıyor, kendi topraklarını, insanlarını sınırlarını korumak için yapıyor. Yapılan askeri harekât gayet başarılıdır. Bu harekâtı yapan kahraman askerlerimizi gelin hep beraber alkışlayalım.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious