Demirel kendi mezarını gezdi

Demirel kendi mezarını gezdi.15568
  • Giriş : 02.06.2008 / 18:49:00

9. Cumhurbaşkanı Demirel, memleketi İslamköy Koca Mezarlığı'nı ziyaret ederek, yakınları için dua etti. Daha sonra kendisi için yapılacak olan anıt mezar yerini de gezdi..

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Demirel, özel uçakla geldiği Süleyman Demirel Havalimanı'nda Isparta Valisi Şemsettin Uzun tarafından karşılandı. Karşılamada, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Nevzat Yıldız, Süleyman Demirel Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Lütfi Baydar, Süleyman Demirel'in kardeşi ve iş adamı Şevket Demirel, yeğeni Nihan Atasagun ve Şevket Demirel'in torunu Şevket Saim Atasagun da hazır bulundu.

CHP'Lİ KESİCİ DE EŞLİK ETTİ

Isparta'ya CHP İstanbul milletvekili İlhan Kesici ile birlikte gelen Demirel, havaalanından doğum yeri İslamköy beldesine geçti. Belde girişinde, Süleyman Demirel Demokrasi ve Kalkınma Müzesi önünde karşılanan Demirel, için burada boğa kesildi. Demirel, İslamköy Koca Mezarlığı'nı da ziyaret ederek, yakınları için dua etti.

Ardından, Şevket Demirel'in ve İslamköy Belediye Başkanlığının Çalcatepe mevkisinde yürüttüğü çevre düzenleme çalışmalarını inceleyen, buradaki tesis önünde bir süre dinlenen Süleyman Demirel, yürütülen çalışmaları ''numune'' olarak nitelendirdi.

Çalcatepe'nin geçmişte kayalardan ibaret bir alan olduğunu anlatan Süleyman Demirel, Şevket Demirel'in önderliğinde yürütülen çalışmalar sonucunda tepenin yeşil bir alan haline geldiğini kaydetti.

''Buradaki çamlar dünyanın en şanslı çamları. Çamın dünyada sulandığı tek yer burası'' diyen Demirel, ''Bu Şevket Bey'in eseridir. Benim hemşehrilerim, kendisine kucak açmışlardır. Hep yardımcı olmuşlardır. Burası kıraç bir tepeydi. Bugün Türkiye'nin yeşil envanterine girmiştir. Bu bir ülkenin topraklarına yapılabilecek en büyük iyiliktir'' diye konuştu.MEZAR YERİNİ GEZDİ

Demirel için burada da bir koç kurban edildi. Demirel'in gelecekte anıt mezarının da yapılacağı alan olduğu belirtilen Çalcatepe'de, Süleyman Demirel'in 9. Cumhurbaşkanı olması nedeniyle 9 gölet bulunduğu bildirildi.

9. Cumhurbaşkanı daha sonra, adına yaptırılan Süleyman Demirel Demokrasi ve Kalkınma Müzesi'ni gezerek, yetkililerden bilgi aldı. Müzeye kendisini görmek üzere gelen hemşehrileriyle de sohbet eden Demirel ve beraberindekiler, daha sonra ORKAV tesislerinde düzenlenen yemeğe katıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious