Demirel: Önce belgemi onu görelim

Demirel: Önce belgemi onu görelim.8373
  • Giriş : 19.06.2009 / 11:15:00

9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, Taraf Gazetesinde yer alan iddialarla ilgili olarak, ''Belge olduğunu var sayarak konuşmak, belge değilse çok büyük yanılgılara sebep olur'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik


Demirel, Türkiye İnşaat Mühendisliği Öğrencileri Buluşması Programı'na katılmak üzere geldiği İTÜ Maslak Yerleşkesi'nde basın mensuplarının, Taraf gazetesinde yayımlanan haberle ilgili sorularını cevaplandırdı.

''Yayımlanan belgeye ilişkin yorumunun'' sorulması üzerine Demirel, ''Belge olduğunu var sayarak konuşmak, belge değilse çok büyük yanılgılara sebep olur. Bunun evvela bir belge mi, değil mi olduğu ortaya çıkmalıdır'' diye konuştu.

Süleyman Demirel, bir gazetecinin, ''Belge olmadığı ortaya çıkarsa söyleyeceklerim var'' dediğini hatırlatması üzerine, öncelikle bu belgenin ne olduğunun ortaya çıkması gerektiğini ifade ederek, ''Belge olduğu ortaya çıkarsa da söyleyeceğim var, çıkmazsa da söyleyeceğim var'' dedi.

Bir gazetecinin, ''Sizce bu nasıl çözülür?'' sorusuna karşılık Demirel, ''Bunu almışlar, çözülüyor işte. Devletin birçok makamları da tahkik ediyor. Doğru mudur? Neyin nesidir'' diye konuştu.

Demirel, ''Peki sizin cumhurbaşkanlığınız döneminde olsaydı bu olaya nasıl tepki verirdiniz?'' sorusu üzerine de ''Bunlar nazari şeyler. Geride kalmış'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*