Demirel: Terör için biraz daha sabır

Demirel: Terör için biraz daha sabır.12383
  • Giriş : 13.10.2008 / 19:35:00
  • Güncelleme : 13.10.2008 / 19:00:35

9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, terörle kahramanca mücadele edildiğini belirterek, ''Biraz daha sabır lazım. Kimse Türkiye'nin bölüneceğini aklına getirmesin'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Süleyman Demirel Üniversitesinin akademik açılış töreni için Isparta'ya gelen Demirel, SDÜ Rektörü Prof. Dr. Metin Lütfi Baydar'ı makamında ziyaret etti. Ziyarette, Eğirdir Dağ Komando Okulu Komutanı Tümgeneral Yıldırım Güvenç, İç Güvenlik Eğitim ve Tatbikat Merkezi Komutanı Tuğgeneral Enver Topuz, Cumhuriyet Başsavcısı Abdülkadir Şahin de hazır bulundu. Burada basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Süleyman Demirel, ülkenin geleceği hakkında kimsenin şüpheye kapılmamasını istedi.

Demirel, şöyle konuştu:

''Terör, bugünün meselesi değil. Maalesef Türkiye, terör belası ile karşı karşıya kalmıştır. Bunlar aşılacaktır. Milletimizi, vatandaşlarımızı üzen bir olaydır, ancak terörle kahramanca mücadele yapılıyor. Silahlı kuvvetlerimiz, güvenlik güçlerimiz, Türkiye Cumhuriyeti'nin birlik ve bütünlüğünü kahramanca savunuyorlar. Biraz daha sabır lazım. Şehitlerimizi her gün bağrımıza basıyoruz. Hiç kimse Türkiye'nin bölünebileceğini aklına getirmesin. Kim aklına koyarsa ağır bedel öder. Türkiye yücelmeye devam edecektir, bizden sonraki nesillere de bir bütün olarak teslim edilecektir. Ülkenin geleceği hakkında kimse şüpheye kapılmasın. Kimse de maceranın peşinden gitmemeli. Türkiye'nin önemli sorunu, daha bir süre uğraşacağız.''

-''ISPARTA, TÜRKİYE'NİN EN ÖNEMLİ MERKEZLERİNDEN BİRİ''-

Demirel, bir basın mensubunun Süleyman Demirel Havalimanı'nın işleyişi hakkındaki sorusuna da, ''Bu liman işlemelidir'' yanıtını verdi. Isparta'nın, Türkiye'nin en önemli merkezlerinden biri olduğunu kaydeden Demirel, şöyle devam etti:

''Isparta 150 bin nüfusa, 45 bin öğrencili, 2 bin akademisyen personelli bir üniversiteye sahip. Sanayi alanında da gelişmeye müsait bir şehir. Isparta, Türkiye'nin en büyük turizm bölgesi içerisinde de yer almaktadır. Buraya yapılan havalimanı önemli bir yatırımdır ve kullanılması lazımdır. 150 bin nüfuslu batı şehirlerinde havalimanları yoğundur. Bu yatırımlar iktisadi ve sosyal hayatın da bir göstergesidir. Bu tesisler varsa gelişim olur. Ulaşım tesisleri gelişim için büyük önem taşır. Isparta aynı zamanda sanayileşmeye müsait bir ildir. Ancak son dönemlerdeki teşvik, Isparta'yı geride bırakmıştır. Teşvikteki sistem değişirse sanayileşme de sağlanacaktır. Isparta'da yetişmiş elemanlar, birikimli girişimciler var. Isparta büyük şehir olmaya namzettir. Şu anda bile Türkiye'nin önemli merkezlerinden biridir. Bu meydan işlemelidir ve işleyecektir.''

Demirel, SDÜ'de Balkan Üniversiteleri Rektörleri toplantısı yapılacağını da hatırlatarak, Balkan ülkeleri ile sıcak diyalogların kurulması gerektiğini sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*