Demirel'i taşıyan uçak ani iniş yaptı

Demirel'i taşıyan uçak ani iniş yaptı.4829
  • Giriş : 13.06.2009 / 18:16:00

9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'i taşıyan uçak, kalkışından kısa bir süre sonra Isparta'ya geri döndü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kendi adını taşıyan Süleyman Demirel Üniversitesinin (SDÜ) mezuniyet töreni için 3 gündür Isparta'da bulunan 9. Cumhurbaşkanı Demirel, kardeşi Şevket Demirel'in Eğirdir'in Barla beldesindeki evinde dinlendikten sonra Atabey'e geçti.

Bir dizi ziyaretlerde bulunan Demirel, saat 16.45'de Süleyman Demirel Havaalanı'na geldi. Demirel'i, havaalanından Vali Ali Haydar Öner, AK Parti Isparta Milletvekili Sait Dilek, SDÜ Rektörü Prof. Dr. Metin Lütfi Baydar, akrabaları ve hemşehrileri uğurladı.

Herkesle el sıkışarak ayrılan Süleyman Demirel, son olarak basın mensuplarına döndü ve ''Çocuklar siz de hoşçakalın, ayakkabılarımı çekmek istiyorsanız çekebilirsiniz'' dedi.

Uğurlama töreninde de Demirel'e güller serpildi ve uçağı kalkarken de güllerle uğurlandı. Ayrıca Demirel uçağa binmeden önce uçağına çeşitli hediyeler ve 7 kasa çilek yerleştirildi.

Uçak, kalkışından kısa bir süre sonra havaalanına geri döndü. CHP İstanbul Milletvekili İlhan Kesici ve Demirel'in doktoru Aylin Cesur'un da bulunduğu uçağın kabin basıncının düştüğü öğrenildi.

Süleyman Demirel'in havaalanında beklediği, gelecek yeni bir uçakla Ankara'ya hareket edeceği bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*