Demirel'in emanetçi formülü: Cindoruk

Demirel'in emanetçi formülü: Cindoruk.10320
  • Giriş : 02.05.2009 / 05:38:00
  • Güncelleme : 01.05.2009 / 22:43:42

Demirel'in desteğini alan Cindoruk'un genel başkanlık için nabız yokladığı konuşuluyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

DP'nin 16 Mayıs'ta yapılacak kongre öncesinde siyaset kulisleri hareketlendi. DP kongresinde kimlerin genel başkan adayı olacağı henüz netleşmedi. Ancak, 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in yasaklı olduğu dönemde işletilen “emanetçi" formülünün yeniden gündeme getirildiği öğrenildi. Demirel'in Hüsamettin Cindoruk ile görüşerek, kendisinden kongrede aday olmasını istediği ileri sürülüyor.

Demirel'den emanetçi formülü

Cindoruk'un Demirel'in önerisini reddetmediği, bunun üzerine Demirel'e yakınlığı ile bilinen bazı isimlerin delegelerle temasa geçerek, Cindoruk'un adaylığı için nabız yokladıkları belirtiliyor.

Demirel, Cindoruk formülü ile merkez sağda bütün partilerin biraraya gelmesini hedefliyor. Formülde, Cindoruk'un 6 ya da 8 ay genel başkanlık yapması planlanıyor. Bu dönemde Cindoruk'un, DP ile Anavatan Partisi'ni ve yeni parti kurduğunu açıklayan Abdüllatif Şener'i bir araya getireceği, daha sonra da genel başkanlıktan ayrılacağı ve yeni bir genel başkanın konsensüsle seçileceği ifade ediliyor. Cindoruk'un muhafazakar, sol gibi kesimlerin bir arada olduğu “Japon modeli"ni DP çatısı altında gerçekleştirmek için bazı görüşmeler de yaptığı iddia ediliyor.

BUGÜN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*