Demirel'in şapkası ilgi görmedi

  • Giriş : 29.11.2006 / 00:00:00

9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in 1990 yılında yaptığı mitinglerde halkı selamladığı ünlü fötr şapkalarından birini elde eden İslamköylü Yücel Yurtaslan, şapkayı satılığa çıkardı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Isparta'da yaşayan Yücel Yurtaslan (33), elinde bulunan iki adet Demirel'e ait orjinal şapkalardan birini satıyor. Ortaokuldan beri köylerinden çıkarak Türkiye siyasetine damga vuran Demirel'in hayranı olan Yurtaslan, bugüne kadar onun Isparta ve yakın çevresindeki bütün mitinglerine katılmış. 1991'de yapılan genel seçimlerden önce bir gazetede yapılan yarışmada "meydan görmüş" imzalı Demirel'in şapkalarının yarışmayla verileceği duyurulmuş. Demirel'in hayatı ve ailesiyle ilgili 10 soruya doğru cevap veren 5 kişiye Demirel'in imzaladığı şapkalar hediye edileceğini öğrenen Yurtaslan, "Gazetede gördüğüm ilandaki soruların yanıtlarını bir mektupla gönderdim. Şapkayı kazandım. 17 yıldır özenle sakladığım şapkayı bir arkadaşımın ısrarı üzerine satmaya karar verdim. Şu anda elimde iki tane şapka var." dedi.

Demirel hayranı olduğunu her yerde ifade ettiğini belirten Yurtaslan, kendisi hakkında çıkan 'Demirel'e karşı gıcıklığı var. Ondan satıyor.' şeklindeki iddialara katılmıyor. Yıllardır Demirel ve partisinin çalışmalarını yakından takip eden ve etkinliklerine katılan Yurtaslan, okuldayken derslerden kaçarak mitinglere katılmış, Elinde bulunan ikinci şapkayı ise Demirel'in bizzat kendisine mektup yazarak istediğini anlatan Yurtaslan, "Kendisinin hayranı olduğum için imzalı bir şapkasını almak istedim. Bir mektup yazarak isteğimi belirttim. Kendisi de bana bir adet şapka gönderdi." diye konuştu.

Yurtaslan, şapkaları evinde özenle saklıyor. 17 yıl içinde dört tane ev değiştirdiğini aktaran Yurtaslan, ev taşınırken öncelikle şapkalarının zarar görmemesi için çabaladığını söyledi. Demirel'in orijinal imzalı şapkası internetteki açık artırma sitesi olan www.gittigidiyor.com'da satışa sunuldu. Bir haftadır listelerde bekleyen şapkayı almak için iki günlük teklif verme süresi kaldı. 11 bin YTL taban fiyat üzerinden satışa çıkartılan şapka için aradan geçen 5 günlük süre zarfında kimse teklif vermedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious