Demirlek'i yakan ifade

Demirlek'i yakan ifade .59419
  • Giriş : 30.08.2007 / 14:52:00
  • Güncelleme : 30.08.2007 / 14:59:23

Olaylı maçın tekrarı yönünde alınan kararın çıkmasında ilginç gelişmeler yaşandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Futbol Federasyonu'nun olaylı Trabzonspor-Sivasspor maçının tekrarı yönünde aldığı karar camiada büyük şaşkınlık yaratırken, bu kararın çıkmasında ilginç gelişmeler yaşandı.

Perde arkası aralandığında olayda maçın hakemi Bülent Demirlek başrolde göründü. Önceki günkü yönetim kurulu toplantısına çağrılan maçın temsilcileri Metin Demir ile Tufan Öktüren'in, hakem Bülent Demirlek aleyhine verdiği ifadeler sonucu, maçın tekrar oynanmasının kararlaştırıldığı belirlendi.

BENDEN HESAP SORARLAR

Demir ile Öktüren, toplantıda, "Olayların çıkması üzerine hakem Bülent Demirlek ve yardımcıları, soyunma odasına gittiler. Bir süre sonra her türlü güvenlik önlemi alındı. Güvenlik önlemleri alındıktan sonra hakem soyunma odasına gittik. Ancak Demirlek, maçı tatil ettiğini ve sahaya çıkamayacağını belirtti.

Buna gerekçe olarak da, 'Her türlü güvenlik önleminin alındığını biliyorum. Ama sahaya çıkarsam, Sivassporlu 5 ya da 6 oyuncuya kırmızı kart göstermem gerekir. Çünkü taraftarların saldırısına, karşılık verdiler. Resmen kavga ettiler. Eğer bunları atmazsam, benim başım derde girer. Bana bunun hesabı sorulur.

Eğer atarsam, bu kez saha karışır, üstelik Sivasspor hükmen mağlup olur' dedi. Yani Demirlek, güvenlik önlemlerinin yetersiz oluşundan değil, biraz da kendisini düşündüğü için sahaya çıkmadı" şeklinde konuştular. Maçın gözlemcisi olan FIFA kokartlı eski hakemlerden İbrahim Aksoy da, her iki temsilcinin ifadelerini doğruladı.

Yönetim kurulu, bu şok bilgi sonucu karşılaşmanın tekrar edilmesini kararlaştırdı. Hakem Bülent Demirlek hakkında da "Görevini iyi yapmadığı, maçın selametini değil kendisini düşündüğü" gerekçesiyle soruşturma açılmasına karar verildi.FIFAlistesinden çıkarılması gündemde olan Bülent Demirlek'e Süper Lig'de ilk yarının sonuna kadar maç verilmeyeceği bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious