Demirören bırakıyor mu?

Demirören bırakıyor mu? .13631
  • Giriş : 06.10.2007 / 13:15:00

Demirören'in yönetici arkadaşlarına sürpriz bir öneride bulunduğu iddia edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Beşiktaş'ta son haftalarda yaşanan olumsuz havanın yönetime de yansıdığı, Başkan Yıldırım Demirören'in yöneticilere, "İsterseniz olağanüstü kongreye gidelim. Görevi bırakalım beyler" teklifinde bulunduğu ileri sürüldü.

Takımın hem ligde, hem de Avrupa'daki kötü gidişi nedeniyle camiadan gelen yoğun tepkiler nedeniyle sıkıntılı günler geçiren Demirören'in, yönetim kurulu üyeleri ile yaptığı toplantıda, "Kulübün bana olan 40 milyon dolarlık borcunu ödeyebilecek bir başkan adayı bulunursa, hemen ayrılırım" ifadelerini kullandığı iddia edildi.

Siyah - beyazlı yönetimdeki çoğu isimlerin başkanın olağanüstü kongre kararında hemfikir olmadıkları ve görevden kaçmak yerine bu zorlu günleri hep beraber atlatmak yönünde görüş bildirdikleri öğrenildi.
Demirören dün yapılan yönetim toplantısında ise Ertuğrul Sağlam dışında başka şanslarının bulunmadığını vurgulayarak, "Ben burada olduğum sürece başka bir isim takımın başına gelmeyecek" dediği bildirildi. Öte yandan camiadan sızan haberlere göre Beşiktaş'ın muhalif kanadında bazı hareketlilikler yaşandığı, maddi yönden kulübün çıkmaza girmesi nedeniyle ortak bir başkan adayı arayışlarına gidildiği bildirildi.

Sağlam'a ceza geliyor

UEFA Disiplin Kurulu, Porto maçında hakemle girdiği diyalog sonrasında tribüne gönderilen Beşiktaş Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam'a en az 1 maç ceza verdi. UEFA'nın, Sağlam'a en az 1 maç men cezası verildiğine dair yazıyı Beşiktaş Kulübü'ne gönderdiği açıklandı. Sağlam, bu karar nedeniyle 24 Ekim'de İstanbul'da yapılacak Liverpool maçında takımının başında sahaya çıkamayacak. Beşiktaş Kulübü'nden yapılan açıklamaya göre, 8 Ekim'e kadar Ertuğrul Sağlam'ın savunmasını isteyen UEFA, konuyla ilgili kesin kararını 11 Ekim'de verecek.

İnönü'de koltuk kavgası!

Porto maçı için BJK İnönü Stadı'na gelen Asbaşkan Numan Ceyhan'ın, kendisi için ayrılan sırayı beğenmemesi üzerine tartışma yaşandığı ortaya çıktı. İletişim, sponsorluk ve yeni projelerden sorumlu yöneticinin, şeref tribününde kendisine dördüncü sırada yer ayrıldığını görünce çok sinirlendiği ve görevlilere ağzına geleni söylediği öğrenildi. Siyah - beyazlı kulübün ileri gelenleri ve kongre üyelerinin yanında gerçekleşen bu olay, Beşiktaşlılar'ı çok üzerken, Ceyhan'ın davranışları büyük tepki topladı.

Kartal'da seferberlik

Gençlerbirliği maçının hazırlıklarını sürdüren Beşiktaş, dün taktik ağırlıklı bir çalışma yaptı. Ertuğrul Sağlam yönetimindeki idmana tedavileri devam eden Bobo, Ricardinho, Serdar Kurtuluş, İbrahim Akın ve Tello katılmadı. Kulüp doktorlarının, Serdar Kurtuluş, İbrahim Akın ve Tello'yu, Gençlerbirliği maçına yetiştirmek için yoğun bir şekilde çalıştıkları vurgulandı. Çift kale maçta yüzüne darbe alan Burak idmanı yarıda bıraktı. Ağrıları devam eden Rüştü'nün yine kadroda yer almayacağı açıklandı. Beşiktaş bugün basına kapalı yapacağı idmanın ardından kampa girecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious