Demirören görevinin başında!

Demirören görevinin başında!.13631
  • Giriş : 06.10.2007 / 19:26:00

Beşiktaş'ta Başkan Yıldırım Demirören'in takım üzerinde oluşan olumsuz hava sonrası, yönetim kurulan görevi bırakma teklif ettiği haberlerine yalanlama.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Beşiktaş Kulübü Yönetim Kurulu, başkan Yıldırım Demirören'in yönetim kurulu üyelerine sürpriz bir öneride bulunarak, ''Olağanüstü kongreye gidelim, görevi bırakalım'' şeklindeki haberi yalanladı.

Kulüp yönetim kurulundan yapılan açıklamada, 28 Ocak 2007 tarihinde Yıldırım Demirören başkanlığında seçilen yönetim kurulunun, büyük bir Beşiktaş sevgisi ve özverisiyle görevinin başında olduğu ve Beşiktaş'ın başarıları için çalışmalarına aralıksız devam ettiği bildirildi.

Yapılan açıklamada şu görüşlere yer verildi: ''Beşiktaş'ın hem kısa, hem de uzun vadede hedeflerine ulaşması için gecesini gündüzüne katan yönetim kurulu, sadece Beşiktaş'ın menfaatleri için, Beşiktaş'ı yaralamaya yönelik her türlü çirkin oyuna karşı tüm gücüyle mücadelesini sürdürmektedir. Her ne kadar son iki üç maçta Futbol takımımız, hak etmediği sonuçlar neticesinde başarısızmış gibi görünmesine rağmen, sezon başı olması itibarı ile hiçbir hedefinde sapma olmadan, aynı inançla yoluna devam etmektedir. Takımımız Şampiyonlar Ligi'nde mücadele etmekte, Turkcell Süper Lig'de de önemli bir puan farkı olmadan ilk sıralarda yarışı sürdürmektedir.

Tüm spor ranşlarında başarıyı yakalamak, Beşiktaş yönetimi ve camiasının daima en büyük hedefidir. Arzulanan başarılara ulaşılabilmesi için Beşiktaş yönetimi, her branştaki tüm sporcuları, Beşiktaş camiası, Beşiktaş medyası ve tüm dünyadaki sayıları 20 milyonu aşan Beşiktaş taraftarının, bu ortak hedefe kilitlenmesi gerekmektedir.''

Beşiktaş'ın başarısını önlemek için, Beşiktaş başkanını, yönetimini,
üyelerini, teknik adamlarını ve sporcularını, bazen toplu, bazen tek tek hedef
alan maksatlı medya saldırılarının, haddini aşan bir karalama kampanyasına
dönüştüğü iddia edilen açıklamada, ayrıca şu görüşler yer aldı: ''Beşiktaş'ın hedeflediği başarılardan büyük rahatsızlık duyan, camia içindeki bazı kesimler tarafından da beslenen bu kampanyalar, artık ölçü tanımaz, terbiye sınırlarını aşan, küstahlık boyutuna ulaşan saldırgan iftiralara dönüşmüştür. Beşiktaş Yönetim Kurulu olarak Türk kamuoyuna, spor camiasına ve tüm dosta ve düşmana diyoruz ki, sonuna kadar başkanımızla birlikte bir bütünüz.

Beşiktaş'ın şanlı geleceği için görev dönemimizin sonuna kadar, 24 saat tüm
Beşiktaş'ın emrindeyiz. En büyük idealimiz olan, Beşiktaş'ın başarılarını
şampiyonluklarla taçlandırmak yolunda, hiçbir engel ve tuzak tanımadan ve hiçbir güçten korkmadan ve yılmadan mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz. Beşiktaş camiası bu oyunların ve oyuncuların artık farkına vararak, bunlara karşı gereken tavrı almalıdır. Beşiktaş'ın başarısı tüm Beşiktaş camiasının özlemi, dileği ve ortak hedefi olmalıdır. Bu ortak hedef, ancak ve ancak tüm camianın birlik ve beraberlik içinde, Beşiktaş ruhu ile donanmış, tek yumruk olması ve hoşgörüsü ile mümkündür. İşte bunun için, başta Beşiktaş yönetimi olarak biz yönetim kurulu üyelerinin, ardından da tüm camiamızın, başkanımız Yıldırım Demirören'in etrafında bir bütün olarak toplanıp, Beşiktaş'ın emrinde ve hizmetinde olması gerekmektedir.

Camiamızın bu yürüyüşte büyük bir özveriyle çalışan yönetimimize
destek vermesi, birlik ve beraberlik içinde takımımızı desteklemesi, ruhumuza işlemiş Beşiktaşlılık duruşunun bilinci gereğidir. Sayın Yıldırım Demirören
başkanlığında görevini devam ettirmekte olan Beşiktaş yönetiminin, görev dönemini alnının akıyla ve iyi hizmet vererek başarıyla tamamlayacağından, Beşiktaş'ı yarı yolda bırakmayacağından, Beşiktaş düşmanlarının beklediği tuzağa düşmeyeceğinden, hiç kimsenin kuşkusu olmamalıdır.''

BJK Fulya Süleyman Seba Projesi konusunda ortaya atılan iddialara da yanıt veren yönetim kurulu, ''Yarınlarımız için sürdürdüğümüz çalışmaların en önemlisi olan BJK Fulya Süleyman Seba Projesi'nin gelirlerinin kırdırıldığı ve krediye dönüştürüldüğü, başkanımız Yıldırım Demirören'e olan borcun ödendiği şeklindeki söylentileri tamamen yalandır. Beşiktaş Yönetim Kurulu bu güne kadar Fulya'nın kira geliri karşılığında hiçbir bankadan kredi kullanmamıştır'' denildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious