Demirören: Hakem hataları hep bizi buldu

Demirören: Hakem hataları hep bizi buldu.10623
  • Giriş : 31.12.2008 / 12:27:00

Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören, geçen yılın son haftalarında yaşadıkları hakem hatalarının ilk yarıyı beklentilerinin altında tamamlamalarına neden olduğunu öne sürdü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik


Yıldırım Demirören, Beşiktaş Kulübü'nün resmi yayın organı Beşiktaş Dergisi'nin ocak ayı sayısında yer alan yazısında yeni bir yıla beklentilerinin gerçekleşmesi umudu ile gireceklerini belirterek, ''Geçen yılın son haftalarında yaşadığımız ve ne ilginçtir ki hep bizim takımımızı bulan hakem hataları, ilk yarıyı beklentilerimizin altında tamamlamamıza neden oldu. Beşiktaşlılar olarak bu hatalara karşı çıkışımızın temel nedeni, bütün iyi niyetimize rağmen hep bizim karşılaşmalarımıza denk gelmesiydi'' ifadelerini kullandı.

''Eğer bu hatalar Merkez Hakem Kurulu (MHK) başkanının söylediği gibi her takımın başına gelseydi, hiç olmazsa adaletli dağıldığını düşünür, sessiz kalırdık'' diyen Demirören, şöyle devam etti:

''Ama 20 yılı aşkın süredir yaşadıklarımız, bizi sürekli ve sistemli bir oyunun içinde olduğumuz düşüncesine itti. Karşı çıkışımız ve bu haksızlıklara isyanımız bundandır. Göreve geldiğim günden beri defalarca dile getirdiğim gibi, ülke sporundaki üç büyükler efsanesinin iki büyüğe dönüştürülmesi çabaları da, sanki bu hataları bazı kesimlerin tetiklediği kanaatini oluşturdu. Ancak bu kesimler her zamanki gibi en önemli şeyi unuttular; Beşiktaş camiasının büyüklüğünü ve gücünü.''

-''HEPİMİZİ DAHA GÜZEL GÜNLER BEKLİYOR''-

Ligin ikinci yarısı için umutlu olduğunu bildiren Demirören, ''Beni ilk günlerini yaşadığımız yeni yılda da umutlandıran ve cesaretlendiren camiamızın, yani siz Beşiktaşlılar'ın asla yenilemez büyüklüğü ve gücüdür'' dedi.

Demirören, ligin ikinci yarısında kendilerini güzel günlerin beklediğini ifade ederek, şunları ifade etti:

''İkinci yarı ile birlikte gerek değerli hocamızın kendine ve takıma olan inancı, gerek önemli rakiplerimizle mabedimiz İnönü Stadyumu'nda oynayacak olmamız ve son olarak da MHK başkanının kabul ve itiraf ettiği hakem hatalarının asgariye ineceği vaadinden hareketle, hepimizi daha güzel günlerin beklediğini söyleyebilirim. Tarih, alınteri ve emeğin sonucunda hak edilmiş başarıları hiçbir gücün engelleyemediğinin örnekleri ile doludur.''

-FULYA SÜLEYMAN SEBA PROJESİ-

Fulya Süleyman Seba Projesi'ne de değinen Demirören, bu konuda şunları kaydetti:

''Yine yeni yılın ilk günlerinde açılışını gerçekleştirip, yaşama geçireceğimiz Fulya Süleyman Seba Projesi ile sadece ülkemizin değil Avrupa'nın da en büyük gayrimenkul ve yatırım sahibi kulüplerinden biri olma onurunu hep beraber yaşayacağız. Bu ve benzeri gayrimenkul yatırımlarının kıymetini tüm dünya kulüplerinin kaynak sıkıntısı çektiği bu günlerde çok daha iyi bilmek gerektiğine inanıyorum. Yüreği gerçek Beşiktaş sevgisi ile dolu herkesin böyle bir yatırım projesini candan desteklediğini çok iyi biliyorum. Çünkü bu tür güçlü yapılar bugünleri yarınlara taşıyacak en sağlam köprülerdir. İnancım odur ki yarının Beşiktaşlılar'ı başarıya bu köprülerden geçerek varacaklardır.''

Demirören, dergideki yazısında yeni stat projesiyle ilgili olarak da, ''Yeni yılda geleceğe uzanan en güçlü köprülerimizden birinin de yeni stadyum projemizin olacağını çok iyi biliyorum. Çünkü önümüzdeki günlerde siz Beşiktaşlılar'ın istek ve arzularının bu konudaki bürokratik engelleri bir bir aşacağını düşünüyorum'' ifadelerine yer verdi.

-CAMİANIN KENETLENMESİ-

Başkan Demirören, son olarak taraftarlara birlik beraberlik çağrısı yaparak sözlerini şöyle tamamladı:

''Yeni yıl ile ilgili tüm beklentilerimizin gerçekleşmesinin ancak ve ancak bütün zor günlerde olduğu gibi büyük Beşiktaş camiasının kenetlenmesi, tek vücut olarak benim ve yönetim kurulunun arkasında yer alması ile mümkün olduğuna inanıyorum. Çok iyi biliyorum ki benim büyük Beşiktaş camiamın aşamayacağı engel, yenemeyeceği zorluk ve rakip yoktur.

Hiç yitirmediğim bu azim ve inançla hepinize mutlu ve sağlıklı bir yıl diliyor, saygılar sunuyorum.'

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*