Demirören Kadıköy'e geliyor

  • Giriş : 26.04.2007 / 00:00:00

Demirören, siyah-beyazlı takımın bu akşam Fenerbahçe ile yapacağı Fortis Türkiye Kupası yarı final rövanş maçı için Fenerbahçe Stadı'na gideceğini açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören, siyah-beyazlı kulübün internet sitesinde yer alan açıklamasında, haftalardır Beşiktaş camiası olarak fair-play ruhunu
savunduklarını vurgulayarak, ''Bu anlayışın ifade ettiği, adil şartlarda ve centilmence rekabet ve oyun anlayışını desteklemeye ve buna inanmaya devam ediyoruz. Beşiktaşlı duruşumuzun gerekliliği olan 'Rakibe saygı gösterebilme erdemi' hiç kuşku yok ki bu yaklaşımımıza katkı sağlıyor'' dedi.

Toplumun hoşgörü ve uzlaşma arayışını en çok hissettiği dönemde, Beşiktaş Kulübü Başkanı'nın toplumsal sorumluluğunun, bu arayışa yardımcı olmayı gerektirmekte olduğunu vurgulayan Demirören, şöyle davam etti:'Bu çerçevede, bugün Fenerbahçe ile Beşiktaş arasında oynanacak Fortis Türkiye Kupası yarı final 2. maçında, FB Şükrü Saracoğlu Stadı'nda yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımla birlikte yerimi almayı, 'Doğru zaman, doğru mekan' değerlendirmesi içerisinde yorumluyorum.

Bu ilk adımın Türk sporu için yeni ve örnek bir davranış olacağına inanıyorum. BJK olarak amacımız, içimizdeki spor sevgisini büyütüp, içinde var olduğumuz Türk sporuna hizmet etmek ve onu güzelleştirmektir.

Saygılarımla, kamuoyunun bilgilerine sunarım.'

'Üç Büyükler'in son dönemde birbirleriyle oynadıkları derbi maçlarda, genellikle deplasman takımlarının kulüp başkanları maçları statta izlemiyordu.

Beşiktaş ile Fenerbahçe Futbol takımları arasında yapılan Fortis Türkiye Kupası yarı final ilk maçında, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, BJK İnönü Stadı'na gelmemişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious