Demirören saldırıyı çay içerek izledi

Demirören saldırıyı çay içerek izledi.8213
  • Giriş : 28.04.2008 / 15:46:00

Bursaspor Kulübü Basın Sözcüsü Mehmet Çavuşoğlu, “Adana Valiliği ve Emniyeti, Beşiktaş'ı büyük bir misafirperverlikle karşılayıp ağırlarken, Bursaspor kafilesine bir 'Hoş geldin' dahi dememiştir” dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Çavuşoğlu, yaptığı açıklamada, Beşiktaş ile Adana'da oynadıkları maç sırasında ve sonrasında çıkan olayların sorumlusu olarak Bursaspor'un gösterilmesine anlam veremediklerini, baştan beri mağdur ve saldırıya uğrayan tarafın kendileri olduğunu söyledi.

Adana'da oynanan maça yeşil-beyazlı taraftarların alınmaması kararının Beşiktaş yönetiminin isteği doğrultusunda alındığını, bu çerçevede Adana Valisi ve Emniyet Müdürünün koyu Beşiktaş taraftarı olduğu yönünde duyumlar aldıklarını dile getiren Çavuşoğlu, maçın 16. dakikasında Beşiktaş tribününde “Bursaspor” diye tempo tutan Bursaspor taraftarlarının stada girişini Bursasporlu yöneticilerin sağladığına yönelik iddiaların da “komik” olduğunu ifade etti.

Çavuşoğlu, maç sonrası Adana 5 Ocak Stadı'ndan havaalanına gidene kadar Bursaspor kafilesine birçok noktadan taşlı saldırılar olduğunu belirterek, şöyle konuştu:

“Adana Valiliği ve Emniyeti, Beşiktaş'ı büyük bir misafirperverlikle karşılayıp ağırlarken, Bursaspor kafilesine bir 'hoş geldin' dahi dememiştir. Maç öncesi bizim kaldığımız otel ile Beşiktaş kafilesinin kaldığı otel arasında 30 metre vardı. Bizim otelin önünde bir tek polis yoktu, ama Beşiktaş çok sıkı korunuyordu. Havaalanına giderken otobüsümüzün camları kırıldı. Havaalanına girerken futbolcularımız ve biz, önce sözlü sonra da fiili saldırıya uğradık. Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören, havaalanında Bursaspor kafilesine yapılan saldırıyı kafede oturup çayını yudumlayarak izlemiştir.”

Bursaspor yönetimi olarak başından beri yasaklarla bir yere varılamayacağını söylediklerini anlatan Çavuşoğlu, “Biz barışı sağlamaya çalışırken, Beşiktaş yönetimi husumeti körükledi. Olayların sorumlusu biz değiliz” diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious