Demirören: Yönetimin arkasında olun

Demirören: Yönetimin arkasında olun.8463
  • Giriş : 24.01.2007 / 00:00:00

Yıldırım Demirören, tek yumruk olunursa bütün engelleri aşacaklarını savundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Kanal 24'ün konuğu olan Yıldırım Demirören, bu işin nöbet değişimi olduğunu belirterek, "Devam eden bazı arkadaşlar var, ayrılan arkadaşlar var. Ayrılanların gönül bağının hala olduğuna ve yine beraber hareket edeceğimize inanıyorum" dedi.

Beşiktaş'ın önemli bir virajdan geçtiğini ifade eden Demirören, "Camianın iyi niyetiyle, tek aday olarak seçime giriyoruz. Bu kurumda 4-5 başkan adayının çıkmasından normal bir şey yok. En tehlikeli şey, tek olduğun zamandır. Bütün Beşiktaşlıların yapması gereken, gelip genel kurulda oy kullanmalarıdır. Büyük başarılara imza atacağımıza inanıyorum. Genel kurula giderken, olağanüstü genel kurul tamtamları çalıyorlar. Onların da Beşiktaş'ın ilkelerine uyarak, Beşiktaşlılık duruşuyla, bu yönetimin arkasında durmaları gerektiğini tekrar hatırlatıyorum. Tek yumruk olursak bütün engelleri aşarız. Üyelerin vazifesi, yönetimin arkasında olmaktır" diye konuştu.

"BEŞİKTAŞ TEK YUMRUK OLMAK ZORUNDA"

Beşiktaş'ta yönetici olmak gibi onurlu göreve çok talipli bulunduğunu kaydeden Yıldırım Demirören, "Beşiktaş'ta genel kurul üyesi sayısı 14 bindir. 11 bin 800 kişi oy kullanacak. Ben bu 11 bin 800 kişiden 18 kişi seçeceğim. Birileri olacak, birileri olmayacak. Olmayanların küsme lüksü yok. Kamuoyunda 'Paralı yönetim' diye bir şey ortaya çıktı. Ben 3 kişiyle, parayla ilgili konuştum. Bunların ikisini yönetim kurulu listesine aldım. Onlar isterlerse kendilerini açıklarlar. Bu kişileri çalışma şartıyla aldım. 'Para verdim, hadi bana eyvallah' deme lüksleri yok. Henüz görev bölümü yapmadık. seçim pazar günü. Pazartesi günü toplanırız. Ondan sonra görev bölümü yaparız" dedi.

"AKSU YORULDUĞUNU BEYAN ETTİ"

Yeni yönetim kurulu listesinde yer almayan Murat Aksu'nun durumuna da değinen Demirören, "Bana yorulduğunu ve işlerinin çokluğunu beyan etti. Murat Aksu sadece 3 yıllık arkadaşım değil. Aksu ailece görüştüğümüz, çok değerli biri. Aksu'nun değerini bir sene sonra anladık. Kendisiyle bugün bile görüştüm, her zaman görüşürüz. Beşiktaş'ta kırgınlık, küslük yok" şeklinde konuştu.

SENET İDDİALARI

Kulüpten alacaklarıyla ilgili, senet aldığı yönündeki iddialara açıklık getiren Demirören, "Son ana kadar başka bir aday daha vardı. Ben arabaya biniyorum, İstanbul trafiğinde kaza yapıp ölebilirim. Diğer aday Ali Kulaksızoğlu tek başına seçime girip yönetime gelebilirdi. Tabiiki böyle bir seçime girmekten dolayı, verdiğim paranın senetlerini almak hakkım. Serdar Bilgili döneminde para vermiş yöneticiler senetlerini almışlardır. Haziran ayında yönetime geldik, temmuz ayında paralarını verdik. O gün sadece yönetim kurulu kararı alınmasıyla ilgili stada evrak gönderilmiş. Ben onu gördüğüm anda geri gönderdim. İmza atılacak yer stad değil. Orada belki iki arkadaşım imza atmış. Senet almadım, ama ben tek aday olarak seçime giriyorum. Benim senet almam normal bir şey" dedi.

"NİYE ŞAMPİYON OLMAYALIM?"

Başkan Demirören, şampiyonluk iddiası konusunda, "Geçmişte 8 puan farkla şampiyonluğu vermiştik, şimdi niye 8 puan fark varken şampiyon olmayalım? Türkiye'de oynanan futbola baktığımızda, her şey değişebiliyor. 29 yaş ortalamasını düşürdük. Bu genç kadronun inişi ve çıkışı olacak. Bir anda istikrar yakalaması, arka arkaya başarı getirmesi zor, ama bu takım şampiyonluğu kovalayacak, hatta şampiyon olacak kapasiteye sahip. Bu gençlere destek verildiği sürece Beşiktaş arka arkaya başarılar elde edecek" diye konuştu.

"TIGANA GİTSE DE YARA KALIYOR"

Her maçta teknik direktör Jean Tigana'nın durumunun gündeme geldiğini ifade eden Yıldırım Demirören, "Tigana'nın sezon sonuna kadar sözleşmesi var. Tigana gitse de o yara kalıyor. Bu yara büyüdükçe kaybeden Beşiktaş oluyor. Bu sadece Tigana için değil, yönetim için de geçerli. Eleştiri tabii olacak, ama yönetim bahane edilerek, verilen yaralar kapanmıyor. Ben gitsem, Ahmet gelse Beşiktaş o yarayı almış oluyor. Ahmet'in hataları olduğunda, o yara arttığı sürece kaybeden Beşiktaş oluyor. Beşiktaş bu kadar basit değil" diye konuştu.

KLEBERSON KONUSU

Gönderileceği iddia edilen Kleberson konusuyla ilgili olarak Yıldırım Demirören, "Kleberson için teklif gelmedi. Tigana 'Gönderin' dedikten sonra verilen tekliflere bakarız. Sezon başında 100 transfer yaptırılıyor, devre arasında 30'da kalıyor. Ricardinho için yazılanlar var. Beşiktaş'ın gönderilecek futbolcusu yok" dedi.

Demirören, Futbol Federasyonu seçimleri konusunda ise" Şu an bu ortamın olması yanlış. İmzalar toplandı, bir süreç var. Biz de bakıyoruz. Ondan sonra Beşiktaş olarak tavrımızı belirleriz. En azından haziran ayına kadar, mali genel kurul olduğu için beklenmesinden yanayız. Pazar günü ligler başlıyor. Ondan sonra yapılacak her seçim kaos getirir, problemler çıkarabilir. Toplanan imzaların kendine göre saygısı var, ama hukuki olarak prosedürler ve olması gerekenler var. Federasyon ona göre karar verir" dedi.

Kulüpler Birliği'nde yaşanan anlaşmazlıklar ile ilgili soruya Demirören, "Kulüpler Birliği'nde uyumsuzluk olamaz. Hepimiz rakibiz, ama ayrıca dostuz. Yarın normal toplantı var, ona katılacağız. Kulüpler Birliği, belli prosedürlerin içinde işlemlerini yapıyor. İddaayla ilgili sorunlar var. Birlik başkanı Özhan Canaydın'nın desteği arkasına alıp bu sorunları çözmesi lazım. Birliğin el kaldırıp, el indirmesinden çok, kulüplerin dertleriyle ilgilenmesi lazım" yanıtını verdi.

Demirören, başkanlığın geçici bir şey olduğunu belirterek, "Sonra bağıra bağıra maç izleyeceğiz. Gol sevincinde ayağa kalkıp birilerine sarılmak istiyorum. Bunu sadece bir Avrupa kupası maçında yaptım. Süper Kupa'da da prosedür gereği sahaya indim, futbolcularla birlikte kupayı kaldırdım. Taraftarlığı özlediğim için, kapalı tribünü de özledim. Ben, oradan geldim" ifadesini kullandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious