Demirören'den Fenerbahçe'ye cevap

  • Giriş : 10.04.2007 / 00:00:00

Demirören, başkan ve yöneticiler olarak, tahriklere kapılmadan, futbolun sadece sahada oyun olduğunu gösteren açıklamalar yapmak zorunda olduklarını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde basın mensupları ile öğle yemeğinde bir araya gelen Demirören, yemek öncesi yaptığı açıklamada, maalesef Futbol kamuoyunun, Türk toplumunun ve futbolseverinin beklemediği yerlere gitmek üzere olduğunu ifade ederek, şöyle konuştu:

''Herkesin beklentisinin aksine, Beşiktaşlılık duruşu ile Türkiye'nin kulübü olan Beşiktaşımızın Türk futbolundaki adil oyun anlayışıyla bağdaşan açıklamalar yapmak için buradayım. Adil oyun anlayışımızı bundan 2 hafta evvel spor kamuoyuna söyledik. İtalya, Yunanistan ve İspanya'da hepimizin gördüğü üzücü olayları da göz önüne getirirsek, çarşamba günü Türkiye'nin birincisi ve ikincisi önemli kupa maçına çıkıyor. Biz başkan ve yöneticiler tahriklere kapılmadan, Türk futbolseverine futbolun sadece sahada oynanan oyun olduğunu gösteren açıklamalar yapmak zorundayız.''

-''ÇARPITILDI''-

Demirören, şampiyonluğa olan inançlarının çarpıtılarak farklı yerlere çekildiğinden yakınarak, şöyle devam etti:

''Beşiktaş'ın rap rap tabiriyle gelen ayak sesleri, bizlerin şampiyonluğa olan inancı hep çarpıtılarak değişik yerlere çekildi. Ben Beşiktaş Kulübü Başkanı olarak şampiyon olacağımıza inanıyorum. Bu inanç, bu tek yürek olmak 100. yılda bile Beşiktaş'ta yoktu. Bizim bu inancımız kişileri korkuttuysa, bu sistem bugün de vardı geçen sene de vardı. Kimse sistemi eleştirmesin.''

''GÜNDEM DEĞİŞTİRME TAKTİKLERİNDEN SIKILDIK''-

''Bir hafta evvel olan sistem, kırmızı kartı defans oyuncusu görmedi diye iyiydi de, basit hakem hatalarından dolayı şimdi mi kötü oldu?'' diyen Demirören, ''Artık herkes, Türk futboluna gerçekten gönül veren sağduyulu insanlar gündem değiştirme taktiklerinden sıkıldı. Bu oyun sahada oynanıyor, sahada bitiyor. Hakem hatası insanın olduğu yerde olacaktır. Yarın da olacaktır, sezon sonuna kadar da olacaktır. Burası Türkiye Cumhuriyeti'dir, Türkiye Cumhuriyeti'nde her isteyen her istediğini söyleyemez. Her şeyin bir kuralı vardır'' şeklinde konuştu.

''HAKEM HATALARINI TARTIŞIRSAK...''

Beşiktaş Kulübü ve şahsı üzerinden federasyonun yıpratılmaması gerektiğini vurgulayan Demirören, ''Hakem hatalarını tartışmaya çalışırsak, istifasını isteyeceğimiz o kadar çok hakem var ki, bu ligi bitiremeyiz'' dedi.

Demirören, camia olarak tek yürek olduklarını ve şampiyonluğa inandıklarını ifade ederek, ''Adil oyun düzeninde de şampiyon olacağız. Kimse gündem değiştirmesin. Sahasına çıksın oyununu oynasın. Artık Türk futbolu bunu istiyor, Türk kamuoyu bunu istiyor.

Eğer 'Sistem değişti, Beşiktaş'a döndü' diyorlarsa, bu sistem kime dönüktü ki Beşiktaş'a döndü, önce herkes bu soruyu sorsun'' diyerek sözlerini tamamladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious