Demirtaş: Tutuklanacağımı biliyordum

Demirtaş: Tutuklanacağımı biliyordum.14395
  • Giriş : 02.12.2016 / 09:02:00
  • Güncelleme : 02.12.2016 / 08:59:44

Demirtaş, kendisini ziyarete gelen CHP heyetine önemli açıklamalarda bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, tutuklu bulunduğu cezaevinde kendisini ziyarete gelen CHP heyetine tutuklanacağını 15 gün önceden bildiğini belirtti.

HDP'ye yönelik operasyonlar kapsamında HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ tutuklanmıştı.

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın kendisini ziyaret eden CHP heyetine, “15 gün önceden tutuklanacağımı biliyordum, çocuğuma geldiklerinde nasıl davranacağını söyledim. Yurtdışına çıkabilirdim ama yabancı bir yerde olmaktansa ülkemde hapis yatarım” dediği belirtildi.

CHP’li Fikri Sağlar, Eren Erdem, Ali Şeker ve Orhan Sarıbal geçtiğimiz günlerde Edirne Cezaevi’nde tutuklu bulunan Demirtaş’ı ziyaret etti. Görüşmede Demirtaş, yasama faaliyetinin ve temsil hakkının engellenmesinden rahatsızlık duyduğunu belirterek, “Yasama faaliyetimi sürdürmek zorundayım. Önerge yazıyorum, geri çevriliyor. Bu yetki cezaevi müdürüne değil, Meclis Başkanı’na ait” dedi. Erdem, Demirtaş’ın tecritte tutulduğu iddialarıyla ilgili, cezaevi müdürünün Demirtaş’a yönelik provokasyonları önlemek için özel alana aldıklarını anlattığını söyledi.

'BARIŞ GELSİN BENİ TAKSİM'DE ASSINLAR'
CHP heyetinin Silivri Cezaevi’nde görüştüğü Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk’ün, “Yeter ki ülkeme barış gelsin, istiyorlarsa beni Taksim’de assınlar, altına imza atmaya hazırım. Yeter ki kan dursun, çocuklar ölmesin, ben her şeye hazırım” dediği öğrenildi.

HÜRRİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*