Demirtaş yarın Türkiye'ye dönüyor

Demirtaş yarın Türkiye'ye dönüyor.10271
  • Giriş : 16.12.2007 / 16:19:00

Askerden kaçmak için "sahte rapor" aldığı iddiasıyla dava açılan ve Türkiye'ye dönüşünde tutuklanacağı ileri sürülen DTP Genel Başkanı Nurettin Demirtaş, Türkiye’ye dönüyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Uzun süredir Avrupa'nın bazı merkezlerinde temaslarda bulunan ve Avrupa Parlamentosu'nda düzenlenen Kürt Konferansına katılan DTP Genel Başkanı Nurettin Demirtaş'ın yarın Türkiye'ye döneceği bildirildi.
ANKA’nın aldığı bilgiye göre Demirtaş yarın 18.00-18,30 saatleri arasında Ankara Esenboğa Havaalanı'nda olacak.

Askerden kaçmak için "sahte çürük raporu" aldığı iddialarıyla ilgili hakkında dava açılan Demirtaş'ın, ilgili dosyası uyuşmazlık mahkemesine gönderilmişti.

Demirtaş ise sahte çürük raporu iddiaları için, “12 yıl cezaevinde kaldığım süreçte fiziki rahatsızlıklarım oluştu. Bu kapsamda rapor aldım. Raporum kesinlikle sahte değil. 'Genel başkanlık yapamaz' şeklindeki değerlendirmeler de doğru değil. Ben genel başkanlık yardımcılığı ve genel başkanvekilliği yaptım. Yargıtay parti yöneticiliğimi onaylamıştı” demişti.

Türkiye'ye dönüşünde tutuklanacağı ileri sürülen Nurrettin Demirtaş hakkında ise tutuklama kararının bulunmadığı ifade edildi.

Öte yandan sahte çürük raporuyla ilgili sürdürülen soruşturma kapsamında Demirtaş'ın ifadesine başvurulabileceği kaydedildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious