Demirtaş'ın tutuklanmasına Hakkari'den tepki

Demirtaş'ın tutuklanmasına Hakkari'den tepki.8309
  • Giriş : 21.12.2007 / 16:21:00

DTP Genel Başkanı N. Demirtaş’ın tutuklanması, Hakkari’de tepkiyle karşılandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

DTP Hakkari İl Başkanı Hasan Güzel, mecliste grubu bulunduğu halde iktidar ve muhalefet partilerinin DTP’yi dışlanmasına bir anlam veremediklerini söyledi.

Güzel, “Başta sınır ötesi operasyonlar olmak üzere DTP Genel Başkanı Nurettin Demirtaş’ın tutuklanmasını kınıyoruz ve bizler halk olarak bu bayramı bayram olarak görmüyoruz” dedi.

Kurban Bayramı nedeniyle DTP Hakkari İl binasında bir araya gelen partililer, Genel Başkan Demirtaş’ın tutuklanması ve sınır ötesi operasyonlardan dolayı bayramlaşma yapmadı. Demirtaş ve sınır ötesi operasyonlarla ilgili düzenlenen basın toplantısına, DTP’li Belediye Başkanı Kazım Kurt, DTP İl Başkanı Hasan Güzel, DTP Merkez İlçe Başkanı Fahri Kurt, Hakkari eski Belediye Başkanı Metin Tekçe ve 30 kadar partili katıldı.

Basın açıklaması yapan DTP İl Başkanı Güzel, inkar ve şiddete dayalı yöntemlerin, demokratik bir yaklaşım olmadığını söyledi. Güzel, “Bu inkar ve şiddete dayalı yöntemler çözüm değildir. Sınır ötesi operasyonlar ve içerde de partimize karşı yapılan antidemokratik uygulamalar ile yine son olarak genel başkanımızın siyasi bir kararla tutuklanması antidemokratik uygulamanın bir gerçeğidir. Yapılan bu uygulamaları kınıyoruz. İslam’da bayram demek barış, kardeşlik demektir. Ancak Türkiye’de bayram günleri bile savaş, inkar ve imha politikalarıyla karşı karşıyayız. Partimiz DTP’nin Mecliste grubu bulunduğu halde gerek iktidar, gerekse muhalefet partiler tarafından dışlandığını görüyoruz. Özellikle bölge Milletvekillerine de buradan seslenerek, bugüne kadar içerisinde oldukları tutumu da kınıyoruz. Halkımızın bugünü bayram olarak görmemektedir” dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious