Demokrasi ile CHP arasındaki seçim

  • Giriş : 07.04.2007 / 00:00:00

Cumhurbaşkanlığı seçiminde TBMM'nin toplantı sayısı 367 olmalı iddiası gözler Anavatan'a çevrildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Bu tartışmalara son vermek için AK Parti dışında 14 milletvekilinin daha TBMM'de bulunması gerekiyor. Anavatan cumhurbaşkanlığı seçimine katılırsa bu tartışma ortadan kalkacak. Eğer katılmazsa, bu kez 'CHP'nin peşine takılmış' olacak. Anavatan Malatya Milletvekili Süleyman Sarıbaş, “CHP'nin peşine takılmayız. Milletin dışındaki dayatmalara boyun eğmeyiz” dedi.

Turgut Özal'ın Cumhurbaşkanı seçilme şeklini dikkate alan Anavatan kurmaylarının, dönemin SHP'sinin yaptığını bugün CHP'nin yaptığını, CHP'ye verilecek desteğin Özal misyonu ile ters düşeceği görüşünü ortaya koyduğu öğrenildi. CHP'nin istediği gibi Genel Kurul'a girmemesi sonucu ortaya çıkacak tartışmalarla seçime girecek Anavatan'ın, AK Parti'nin “CHP'nin dümen suyuna girdi” eleştirilerinden çekindiği belirtildi.

CHP'NİN PEŞİNE TAKILMAYIZ

Süleyman Sarıbaş, cumhurbaşkanın halk tarafından seçilmesini istediklerini ancak buna AK Parti ve CHP'den destek gelmediğini hatırlatarak, “Bürokratik devletten, demokratik devlete geçmede Cumhurbaşkanı sigortadır. Biz bu sigortayı halka emanet etmek istedik ama olmadı. Devlet millet iradesiyle yönetilmelidir” diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious