Demokrasi sınavında birileri sınıfta kaldı!

  • Giriş : 30.04.2007 / 00:00:00

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat, Cumhurbaşkanlığı seçimi sürecinde birilerinin demokrasi sınavında sınıfta kaldığını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Fırat, Tandoğan ve Çağlayan alanlarında düzenlenen mitinglere nazire olacak şekilde bir miting ise kesinlikle düşünmediklerini söyledi.

CNN Türk televizyonuna konuşan Fırat şunları söyledi:

"Türkiye'de demokrat olanlarla demokrat olmayanlar, yani bütün eylem ve işlemleri ile demokrat olması gerekenlerin demokrasi konusunda çok fazla dik duramadıkları görüldü. Aslında bu süreç enteresan bir süreç. Ama Türk demokrasisi için bence bir deneme süreci oldu. Birilerinin test edildiği süreç oldu. Ve bu testte birileri sınıfta kaldı. Bu sınıfta kalanların not karnesini de seçimde göreceğiz. Benim görüşüme göre AK Parti, herhangi bir seçimde ister yakın ister normal bir zamanda yapılacak bir seçimde çok büyük bir başarı kazanacak. Mahalli seçimde almış olduğu oyunda üstünde bir oyla yeniden dönecek."

Fırat, 14 Nisan'da Ankara'da, 29 Nisan'da İstanbul'da düzenlen mitinglere nazire olabilecek bir miting düzenleyip düzenlemeyecekleri konusundaki bir soruya ise "Kesinlikle miting düşünmüyoruz." şeklinde yanıt verdi. Söz konusu mitinglere katılanların çeşitli düşüncelerini dile getirdiklerine dikkat çeken Fırat, "Evet orada laikliğin korunması isteniyordu. Ancak demokrasinin de korunması istendi. Demokrasi vurgusu da yapıldı. Onu gözden uzak tutmamalıyız." diye devam etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious