Demokrasi teröre kurban edilemez

Demokrasi teröre kurban edilemez.11018
  • Giriş : 16.11.2008 / 15:12:00

Aksu, hükümet terörle mücadeleye aynı kararlılıkla devam edeceğiz.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Aksu, partisinin Batman İl Teşkilatınca Kültür Müdürlüğü Konferans Salonu'nda düzenlenen Siyaset Akademisi'nin açılışında, AK Parti Hükümeti'nin ilkleri ve reformları gerçekleştirdiğini söyledi.

AK Parti'nin ilklerin partisi olduğunu belirten Aksu, ''Siyasetin mektebi yok dediler, biz siyasetin mektebini getirdik. AK Parti, siyasete ak bir sayfa açarak başladı. İktidara gelirken yoksulluk, yolsuzlukla mücadele edeceğiz, pislikle, kirlilikle mücadele edeceğiz dedik ve yaptık. Aynı tarzımızı yerel yönetimlere de uyguladık'' diye konuştu.

-''TERÖRLE MÜCADELEYİ AYNI KARARLIKLA SÜRDÜRECEĞİZ''-

Hükümet olarak hem demokrasiyi güçlendireceklerini hem de terörle mücadeleye aynı kararlılıkla devam edeceklerini vurgulayan Aksu, şöyle devam etti:

''Bunu başarıyla sürdürüyoruz. Yoksulluk ve yolsuzlukla etkin şekilde mücadele ettiğimizde, hukukun üstünlüğünü sağladığımızda, bireyin hak ve özgürlüklerini, en üst düzeyde saygı ortamını temin ettiğimizde, özgürlükleri demokratik ortamda genişlettiğimizde, bölgemizde terörün tutunamayacağına inanıyoruz. Bunları da çok önemli ölçüde gerçekleştiriyoruz.''

Demokratikleşme, hukukun üstünlüğü, hak ve özgürlüklerin alanlarının genişletilmesinde büyük çabalar sarf ettiklerini belirten Aksu, şunları kaydetti:
''İşte son günlerde bir takım söylentiler var, AK Parti'nin hızı duraksadı mı falan. Bize iftira diyebileceğimiz laflar edilmektedir. Politikamızda hiçbir değişiklik yok. Partimizi ilk kurduğumuz gün ne düşünüyorsak, ne vaat ettiysek, onları yerine getirme azmi ve gayreti içindeyiz. Biz demokrasimizi terörle mücadeleye kurban etmeyeceğiz. Hem demokrasimizi güçlendireceğiz hem de terörle mücadelemizi devam ettireceğiz.''

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Tanrıverdi de yerel yönetimle ilgili eğitim gören 12 bin kişiden 9 binine sertifika verildiğini belirterek, hedeflerinin 25 bin kişiye sertifika vermek olduğunu söyledi.

Amaçlarının halka hizmet ederek, yerindelik ve yerellik ilkelerine bağlı kalarak siyaset yapmak olduğunu ifade eden Tanrıverdi, ''Bilinçli ve bilgili siyasetçiler yetiştiriyoruz'' dedi.

Aksu ve Tanrıverdi, daha sonra Aydınkonak Mahallesi'nde yapımı tamamlanan sağlık ocağı ile Ankara Etimesgut Belediyesince yaptırılan sentetik çim sahanın açılışını yaptı.

Aksu ve Tanrıverdi'ye, AK Parti Batman milletvekilleri Ahmet İnal ve Mehmet Emin Ekmen ile Diyarbakır milletvekilleri Kutbettin Arzu, Ali İhsan Merdanoğlu ile Osman Aslan eşlik etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*