Demokraside 'Müzakere' dönemi

Demokraside 'Müzakere' dönemi.9903
  • Giriş : 14.04.2009 / 23:53:00

İstanbul Aydın Üniversitesi Türkiye Araştırmaları Merkezi, Türkiye’de demokrasinin anlaşılıp, gelişmesine büyük katkı sağlayacak önemli bir projeye imza atacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Üniversite'nin Florya Yerleşkesi'nde yapılacak sempozyumun açılışında Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Hayati Yazıcı, Devlet Bakanı Prof. Dr. Mehmet Aydın ile Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin birer konuşma yapacak.


İstanbul Aydın Üniversitesi Türkiye Araştırmaları Merkezi, Türkiye'de demokrasinin anlaşılıp, gelişmesine büyük katkı sağlayacak önemli bir projeye imza atacak. 15-16 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilecek “1. Uluslararası Müzakereci Demokrasi Sempozyumu” nda 1980'li yıllardan itibaren temsili demokrasiye alternatif bir model oluşturması hedeflenen Müzakereci Demokrasi gündeme taşınacak.MEDENİYETLER ARASI DİYALOGDA MÜZAKERECİ DEMOKRASİ'NİN ÖNEMİ GÜNDEME TAŞINACAK


İki gün boyunca 10 oturumla enine boyuna tartışılacak olan Müzakereci Demokrasi Sempozyumuna yurtdışı ve yurtiçinden toplam 50 bilim insanı bildiri sunacak.


Başbakanlık Tanıtma Fonu ve British Council tarafından desteklenen “1. Uluslararası Müzakereci Demokrasi Sempozyumu”nda Medeniyetler İttifakının Müzakereci Demokrasi içindeki önemi gündeme taşınacak.


Dünyada barışın sağlanmasına yönelik oluşan Medeniyetler arası diyagolun tartışılacağı oturumda Temple Üniversitesi'nden Prof. Dr. Carol C. Gould, “Sınırların ötesinde müzakere: Tartışmalı kavramlar ve küresel eşitsizliklerin değerlendirilmesi” konulu bir sunum yaparken, Dicle Üniversitesi'nden Yard. Doç. Dr. Bülent Sönmez; “Tanrı ve Demokrasi” başlıklı bir sunum gerçekleştirecek. Bu çarpıcı oturumu İstanbul Aydın Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslar arası İlişkiler Bölüm Başkanı Doç. Dr. Yaşar Onay yönetecek.


Üniversite'nin Florya Yerleşkesi'nde yapılacak sempozyumun açılışında Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Hayati Yazıcı, Devlet Bakanı Prof. Dr. Mehmet Aydın ile Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin birer konuşma yapacak.-PROGRAM-
Tarih :15-16 Nisan 2009 Çarşamba- Perşembe
Yer : İstanbul Aydın Üniversitesi
Florya Yerleşkesi A Blok Konferans Salonu- D Blok Turuncu Salon
Beşyol Mah. İnönü cad. N.40 Sefaköy-Küçükçekmece/İstanbul
Saat :10.00

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*