Demokrasimizin seviyesi tescil edildi

  • Giriş : 25.07.2007 / 16:11:00

Mehmet Ali Şahin, ''Türk demokrasisinin ne kadar olgunlaşmış olduğu gerçeği bir kez daha tescil edildi'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Antalya'dan milletvekili seçilen Mehmet Ali Şahin ile diğer AK Parti milletvekilleri Sadık Badak, Abdurrahman Arıcı, Mevlüt Çavuşoğlu ve Yusuf Ziya İrbeç Antalya Adliyesi'nde İl seçim Kurulu Başkanı Fikri Durmaz'dan mazbatalarını aldılar.

Adliye çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, ''Milletimiz geçen pazar günü söyleyeceğini söyledi. Şimdi onun vekilleri olarak bize düşen, milletimize layık hizmetleri ortaya koyabilmektir. Sanıyorum önümüzdeki hafta TBMM'nin ilk toplantısında yemin ederek görevlerimize başlayacağız'' diye konuştu.

''TÜRK DEMOKRASİSİ BAŞARILI SINAV VERDİ''

Türk demokrasisinin bu seçimlerde başarılı bir sınav verdiğini vurgulayan Bakan Şahin, şunları söyledi:

''Türk demokrasisi çok başarılı bir sınav verdi. Hem İslam, hem Batı dünyasında seçimler dikkatle izlendi. Ve Türk demokrasisinin ne kadar olgunlaşmış olduğu gerçeği bir kez daha tescil edildi. Böyle bir neticenin alınmasında katkısı olan herkese şükranlarımızı sunmak bu ülkenin bir bireyi olarak görevimiz. Herkes görevini en iyi şekilde yapmaya gayret etti. Bu milletimizin başarısıdır, milletimizle gurur duyuyoruz.''

Bakan Şahin, basın mensuplarının Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül'ün cumhurbaşkanlığı adaylığının yeniden gündeme gelip gelmeyeceği yönündeki sorularını da ''Bir düşüncem yok. Sanıyorum kendisi bir değerlendirme yapacak. Kendisinin değerlendirmesini hep beraber takip edeceğiz'' diye yanıtladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious