Demokrat Parti babam Menderes'i temsil etmiyor!

Demokrat Parti babam Menderes'i temsil etmiyor!.8875
  • Giriş : 01.06.2007 / 22:02:00

Bir haber sitesine konuşan Menderes'in sözleri DP'lileri kızdıracak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Anavatan Partisi ile Doğru Yol Partisi'nin birleşerek "Demokrat Parti" adını almasına ilk tepki merhum Adnan Menderes'in oğlu Aydın Menderes'ten geldi. Menderes, "Mehmet Ağar ile Erkan Mumcu'nun kurduğu mevcut Demokrat Parti babamı temsil etmiyor" dedi.

22 Temmuz’da yapılacak seçimlerin Türkiye’de ciddi hiçbir sorunu çözemeyeceğini söyleyen Aydın Menderes önümüzdeki dönemde richter ölçeği yüksek sarsıntıların geleceğini ifade etti.

Yeniden kurulan Demokrat Partinin hiçbir şekilde babasını ve eski Demokrat Parti'yi temsil etmediğini kaydeden Menderes, kendisine yakın kimselerin Doğru Yol Partisi’nin isim hakkını almaları konusunu ise bir haber sitesine şöyle yorumladı:

“Eski çalışma arkadaşlarım Doğru Yol Partisinin feshedilmesinin ertesi günü sabah erkenden müracaat edip ismi almışlar. Benim sonradan haberim oldu. Ama bu iyi ve atak bir davranış. 22 Temmuz sonrası ne olacağı belli olmaz.”

Henüz herhangi bir siyasi oluşumun içinde bulunmadığını belirten Aydın Menderes ancak sağda sağlandığı ifade edilen birliğin tabanda gerçek bir birlik olmadığını da sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious