Demokrat Parti barajı geçemez!

  • Giriş : 06.05.2007 / 00:00:00

BBP Genel Başkan Yardımcısı Saffet Topaktaş, Anavatan-DYP birleşmesiyle kurulan Demokrat Parti'nin (DP) de barajı geçemeyeceğini ileri sürdü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Topaktaş, partisinin Genişletilmiş İl Divan Toplantısı'na katılmak üzere geldiği Adana'da gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. DP'nin alt yapısının 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel tarafından hazırlandığını iddia eden Topaktaş, ''Birleşmenin alt yapısını Süleyman Demirel hazırladı. Barajı geçebilmek için yaptılar. Ancak barajı geçemeyecekler. Eğer, 'Yeter söz milletindir' düşüncesini benimseyerek, milletle bütünleşip, sağ merkezde böyle bir oluşum oluştururlarsa netice alabilirler. Şartlarımızı kabul ederlerse biz de kendileriyle görüşürüz. Aksi takdirde bu oluşumla barajı geçmeleri mümkün değil." dedi.

"SP'DEN BİRLEŞME TEKLİFİ GELDİ"

Saadet Partisi'nden "seçime beraber girebilecek her türlü birlikteliği yapabiliriz" diye teklif geldiğini anlatan Topaktaş, demokrat, milli, bağımsız ve İslami kültürü benimseyen herkesle ittifak yapabileceklerini anlattı. Topaktaş, bu birleşmenin ancak kendi amblemleri altında olabileceğini söyledi.

MHP ile seçim konusunda görüşmelerinin olup olmadığı yönündeki soruya ise Topaktaş, ''BBP'nin anahtarını götürüp teslim etseniz, Devlet Bahçeli kabul etmez. MHP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Şandır da hiçbir partiyle birlikte olmayacaklarını açıkladı. Bu nedenle birlikte seçime girmemiz mümkün değil.'' dedi.

"TAVİZ VERENLERİN BAŞINA BELALAR GELİYOR"

BBP Genel Başkan Yardımcısı Saffet Topaktaş, hiçbir kuvvetin demokrasi dışı hareketine taviz vermeyeceklerini vurgulayarak, "Taviz verenlerin başına belalar geliyor. Asker sadece bir bildiri yayınladı, bunlar kendi kendine alabora oldu. Hem iç hem de dış siyasette AB'nin dediklerini yaptılar. Türkiye Cumhuriyeti'ni insiyatifsizleştirdiler. ABD'nin eş güdümü içinde Ortadoğu'da haritaları parçalamaya başladılar. Biz BBP olarak hiçbir şekilde demokrasi dışı hareketlere tavizvermeyeceğiz'' şeklinde konuştu.

Halkın, AK Parti'yi hiçbir partiye nasip olmayan bir güçle iktidar yaptığını anlatan Topaktaş, ''Bu iktidar, bugünden sonra Cumhurbaşkanı adayını çekerek, sayısal çoğunluğunu da bitirdi. Teknokrat bir iktidar kurulursa yadırgamayın.'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious