Demokrat Parti 'rejimin değişeceğini' düşünmüyor

Demokrat Parti 'rejimin değişeceğini' düşünmüyor.13599
  • Giriş : 30.01.2008 / 22:53:00

DP Genel Başkanı Soylu, ''Türkiye'de rejim değişikliği olur'' şeklinde bir kaygı duymadığını belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Süleyman Soylu, ''Türkiye'de rejim değişikliği olur'' şeklinde bir kaygı duymadığını belirterek, ''AK Parti'nin rejim değişikliği yapması mümkün değildir, böyle bir şey yapamazlar. Buna gülerim'' dedi.

Keçiörenliler Derneği'ni ziyaret eden Soylu'ya aşure ikram edildi. Bir süre dernek üyeleriyle sohbet eden Soylu, DP'nin gelişim sürecinden ve hedeflerinden söz etti.
Türkiye'deki sanayi ve tarım alanındaki gelişmelerin ve şehirleşmenin DP sayesinde gerçekleştiğini ifade eden Soylu, partisinin ''devlet odaklı siyasetten insan odaklı siyasete'' geçişi gerçekleştirdiğini kaydetti. Soylu, ''Atatürk, Cumhuriyet ve İslam dini bizimdir. Bu ülkedeki ortalama insanın değerleri bizimdir. Bunları hoş görürüz. Ama demokratik anlayış aynı zamanda aşırı komünizmi ve şeriatçıları da hoş görür. Bu, ulaşmak istediğimiz demokrasinin yüksek tanımıdır'' diye konuştu.

''Türkiye'de rejim değişikliği olur'' diye bir kaygı duymadığını dile getiren Soylu, şunları söyledi:

''Bu ülkede laiklikle ilgili bir sıkıntı olursa ilk camideki secdeden başını kaldırmış insanım tepki gösterir. AK Parti'nin rejim değişikliği yapması mümkün değildir, böyle bir şey yapamazlar. Buna gülerim. Türkiye'de siyasetin yiğidi 'Demokratlar'dır. Onun için üzerimize yüklenen misyonun farkındayız. Millete hizmetin büyük bir asalet olduğunun bilincindeyiz.''

Keçiörenliler Derneği Başkanı Nesrin Taşkın da Soylu'ya Dernek hakkında bilgi verdi ve siyasi yaşamında başarılar diledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious