Demokrat Parti'de istifalar arka arkaya geldi

  • Giriş : 05.06.2007 / 01:27:00

Aday listelerinin açıklanmasının ardından DP’de tam anlamıyla deprem yaşandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Listelerin açıklanmasından sonra, listedeki yerlerini beğenmeyen aday adaylarından bazıları partilerinden istifa ettiklerini açıkladı.

Anavatan Partisi’yle birleşme kararını son anda sürpriz bir şekilde biten Demokrat Parti’den (DP) ilk istifa henüz aday listeleri YSK’ya verilmeden önce Manisa’dan geldi.

DP Genel Başkanı Mehmet Ağar’ın Manisa’da ilk sıradan aday gösterdiği eski Çevre Bakanı Rıza Akçalı, listedeki diğer isimlerle çalışamayacağını belirterek adaylıktan çekildi. Akçalı’nın çekilmesi üzerine parti yönetimi bu ilde ilk sıradan Zeynel Balkız’ı aday gösterdi.

Listeler açıklandıktan sonra ise Genel Başkan Yardımcısı Saffet Arıkan Bedük’ün sürpriz istifası duyuruldu. Ankara birinci bölgede ATO Başkanı Sinan Aygün’ün ardından ikinci sırada aday gösterdiği eski bakan Saffet Arıkan Bedük de hem adaylıktan çekildi, hem de partiden istifa etti.

DP’nin aday sıralamasında ikinci sırada yer alan Adem Şengül ile üçüncü sırada yer alan Baki Varol, işadamı Mehmet Başaran’a birinci sırada yer verilmesine tepki göstererek, adaylıktan çekildiklerini açıkladı.

CHP’de ise İstanbul 3. bölgeden 14’üncü sıradan aday gösterilen gazeteci Örsan Kunter Öymen, seçilmesinin mümkün olmadığını belirterek adaylıktan istifa etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious