Demokrat Parti'de Obama'ya destek artıyor

Demokrat Parti'de Obama'ya destek artıyor.11202
  • Giriş : 15.05.2008 / 08:08:00

ABD'de Demokrat Parti'nin başkan adaylığını elde etmeye yaklaşan, ancak rakibi Hillary Clinton ile arasındaki yarışı henüz önde bitiremeyen Barack Obama, parti içinde kilit bir desteği, eski rakibi John Edwards'tan aldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Obama'nın Grand Rapids kentindeki kampanya programına katılan Edwards, Demokrat Partinin birliği için, yarışta Obama'yı desteklediğini açıkladı ve büyük alkış aldı.

Edwards, Obama'nın süren yarıştaki önderliğine atıfta bulunarak, "Demokrat seçmenler tercihlerini yaptı, ben de yaptım" dedi.

Popülist politikalarıyla tanınan ve çalışan kesimlerce sevilen Edwards'ın desteğinin, bu kesimlerden oy almakta zorlanan Obama'ya önemli katkısının olması bekleniyor.

Partinin başkan adaylığını elde etme yolunda delege yarısında Clinton'ın oldukça önünde giden, ancak salı günkü ön seçimde West Virginia'da rakibi önünde ağır bir yenilgi alan Obama, oldukça değer verilen Edwards'ın desteğini sağlayarak rahatladı.

Edwards, Demokrat Partideki yarışta Obama ve Clinton'dan sonra üç numaralı iddialı adaydı, ancak erken önseçimlerde aradığını bulamayarak mücadeleden çekilmişti.

Obama'nın başkan adaylığını kazanması durumunda muhtemel başkan yardımcısı adayları arasında Edwards'ın ismi ön sıralarda geçiyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious