Demokrat Parti'nin başına kim geçecek?

Demokrat Parti'nin başına kim geçecek?.6146
  • Giriş : 09.11.2007 / 11:12:00

DP'de Ağar'ın durumu belli değil, Çiller 'değilim' diyor. Partide karmaşa yaşanıyor. 679 kongre delegesinin Ağar'ı isteyen yazının metni ortada yok.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Üsütelik kongreye de bir hafta kaldı.. DP'nin içinde bulunduğu çıkmazı Sabah'tan Mahmut Övür, DP'nin 'çilingir'i kim olacak? sözleriyle özetliyor.

İl başkanları İlhan Kesici ile temasta.. Kayseri eski İl Başkanı Mustafa Eraslan, CHP'li İlhan Kesici'yi çağırdıkları için tepki gösterenlere kızıyor. Verdiği cevap partinin içinde bulunduğu durumu özetliyor:

"Kime gidelim? Ne yapacağımızı şaşırdık. Tansu Hanım 'aday değilim' diyor. Bu parti seni başbakan yaptı. Zor günlerdeyiz, 'ben buradayım' dediği gün akan sular durur. Mehmet Ali Bayar da öyle, 'Ben adayım' deyip çıkmıyor. İzmir il başkanımız defalarca telefonla aradı cevap vermiyor. O da aday olsa aynısı olur. Gençlerden Süleyman Soylu var. Bu misyonun içinden geliyor. Çıksa, 'adayım' dese ciddi bir heyecan yaratır. Ama kimse çıkmıyor. Bizim şahsi bir beklentimiz yok ki... Sadece bu misyonu ayakta tutmaya çalışıyoruz."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious