Demokrat Parti'nin kongresi erteleniyormu?

Demokrat Parti'nin kongresi erteleniyormu?.11434
  • Giriş : 12.11.2007 / 21:09:00

Olağanüstü Büyük Kongre’ye hazırlanan Demokrat Parti’de, Genel Başkan Yardımcısı Salim Ensarioğlu’nun çağrısıyla Genel İdare Kurulu toplandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Gerekli çoğunluğun sağlanamadığı toplantı sonrası Genel Başkan Mehmet Ağar’a “Olağanüstü kongrenin ertelenmesi” konusunda tavsiye kararı çıktı.

DP Genel Merkezi yaklaşan kongre öncesinde hareketli saatler geçiriyor. Genel Başkan Yardımcısı Ensarioğlu'nun çağrısıyla bugün toplanan ancak yeterli çoğunluk sağlayamayan GİK üyeleri, Genel Başkan Mehmet Ağar'dan kongenin ertelenmesini istedi. GİK üyesi Ayla Özbek’in şerh koyduğu tavsiye kararında şu ifadelere yer verildi:

“Ülkemizin ve partimizin içinde bulunduğu mevcut şartlar göz önüne alınarak ve ilçe ve il kongrelerinin yapılıp yenilenmiş delege ile Büyük Kongre’nin yapılması ve taban iradesinin bu yolla tavana yansımasının sağlanması için ertelenmesine, erteleme işlemlerinin yasalar ve Parti Tüzüğümüz hükümleri uyarınca en kısa sürede tamamlanarak teşkilatımıza, delegelerimize, ilçe seçim kuruluna ve kamuoyuna duyurulmasına karar verilmiştir.”

DP GİK'in toplanmasına öncülük eden Genel Başkan Yardımcısı Ensarioğlu, toplantı sonrası yaptığı açıklamada, kongrenin bir oldu bittiye getirilmesinden huzursuz olduklarını belirterek, “Olağanüstü Kongre ertelenmelidir. Bir oldu bittiyle karşı karşıya kalınmamalıdır. Çok önemli olayların yaşandığı bu günlerde kongrenin zamanlaması yanlıştır” diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious