Demokrat Parti'ye doktor aday!

Demokrat Parti'ye doktor aday!.9983
  • Giriş : 29.12.2007 / 14:13:00

Demokrat Parti'nin kongresi yaklaştıkça adaylar da kendini göstermeye başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Sağlık Bakanlığı eski müsteşarlarından Dr. Aytun Çıray, Demokrat Partinin (DP) 6 Ocakta yapılacak büyük kongresinde genel başkanlığa aday olduğunu açıkladı.

BAŞBAKAN ADAYIYIM

Partinin İzmir İl binasında, adaylığıyla ilgili basın toplantısı düzenleyen Çıray, siyasetin iddia ve inanç işi olduğunu belirterek, ''Ben bugün buraya 6 Ocakta yapılacak Büyük Kongre'de DP Genel Başkanlığına aday olmaya geldim. Bu göreve talip oluncaya kadar çok düşündüm. Çünkü, siyaset haddini bilmezlerin uğraş alanı olmamalı. Ben sadece DP genel başkanlığına değil, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin başbakanlığına adayım'' dedi.

Hedefinin öncelikle parti içinde demokrasiyi sağlamak olacağını belirten Çıray, teşkilata yeni bir heyecan getirmek için çalışacağını kaydetti. Çıray, DP'nin bir büyük Ordu yürüyüşünün adı olduğunu savunarak, bu Ordu içinde zaman zaman dağılmalar ve kayıplar olduğunu, başkan olmasıyla birlikte bu kayıpları bir araya getireceğini belirtti.

TÜM SAĞI BİRLEŞTİRECEĞİM

Aytun Çıray, 22 Temmuz seçimleri sonrasında partinin ağır bir yenilgi aldığını hatırlatarak, bu yenilginin sorumlularının tekrar parti içi iktidarı ele geçirmek istediğini söyledi. ''Genel başkan seçmek, gece bekçisi seçmeye benzemez'' diyen Çıray, başkan seçilmesi durumunda büyük merkez sağ projesinin olduğunu belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü: ''Anavatan-DP birleşmesini kamu vicdanını tatmin edecek şekilde gerçekleştirmek için şimdiden çalışmalara başladım. Bu da yetmez tüm merkez sağ unsurları bir araya getireceğim. Büyük merkez sağ siyaset için Turhan Çömez ve Abdüllatif Şener gibi siyasetçileri ikna edeceğim.'' Çıray, kendi siyaset anlayışının 3G-1T ile özetlenebileceğini belirterek bunun da ''Genç, Güçlü ve Güvenli Türkiye'' olduğunu sözlerine ekledi. Bu arada, DP İzmir İl Başkanı Turhan Arınç da yaptığı konuşmada, uzun yıllar kader birliği yaptığı siyaset arkadaşı Çıray'a çıktığı zorlu yolda başarı diledi ve gönlünü kazanmasından yana olduğunu belirtti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious