'Demokratik Halk İnisiyatifi' Erdoğan'ı tehtit etti!

  • Giriş : 02.05.2006 / 00:00:00

Diyarbakır'da 4 teröristin gömülmesinin ardından çıkan ve 11 kişinin ölümüne neden olan olaylar sırasında eylemleri yöneten ve kendilerine 'Amed Halk İnsiyatifi' adını veren gurup,Başbakan Erdoğan'ı kente gelmemesi konusunda uyardı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Diyarbakır'da yaşanan olayların başlatıcısı ve yönlendiricisi olarak ismini duyuran 'Amed (Diyarbakır) Demokratik Halk İnisiyatifi' korsan bildiri dağıtarak, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a kente gelmemesi çağrısında bulundu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın AK Parti Diyarbakır İl Örgütü'nün 7 Mayıs'ta Atatürk Stadyumu'nda yapacağı 2. Olağan Kongresi'ne katılacağı açıklanmıştı. Bu konuda hazırlıklar yapılırken, kendilerine 'Amed Demokratik Halk İnsiyatifi' adını veren gurup korsan bildiri dağıttı. Bildiride, 28- 31 Mart tarihleri arasında yaşanan olaylarda sivil insanların öldürüldüğüne dikkat çekilerek, Erdoğan ile ilgili ağır ithamlarda bulunularak, "Uyarıyoruz! Gelmesi durumunda olacaklardan sorumlu olmayacağımızı bütün kamuoyuna ilan ediyoruz." denildi.

Başbakan Erdoğan'ın Diyarbakır'a gelmesini istemeyen gurupların bu yöndeki çalışmaları sürerken, kentte güvenlik tedbirleri de en üst düzeye çıkarıldı. Başbakan Erdoğan'ın gezisi öncesinde genel asayiş aramaları ve kontroller sıklaştırıldı. AK Parti İl Teşkilatı ise, kongre ile ilgili hazırlıklarını önemli ölçüde tamamladığı bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious