Demokratik tepkide yeni model

  • Giriş : 31.07.2006 / 00:00:00

Hükümetin tarım politikalarına tepki göstermek için Manisa'nın Develi köyünden gelen çiftçiler, Tarım ve Köyişleri Bakanlığı bahçesinde piknik yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Köylü temsilcileri, bakanlık müsteşarı ile görüştü.
Bu sabah Manisa'nın Saruhanlı ilçesi Develi köyünden Ankara'ya gelerek, TBMM önünde eylem yapan çiftçiler, Meclis önündeki eylemden sonra otobüsle Tarım ve Köyişleri Bakanlığı'na gitti. Köylülerin sözcüsü Oktay Konyar ve bir grup köylü, bakanlık müsteşarı Vedat Mirmahmutoğlu ile görüştü.

Görüşme akabinde çiftçiler, köylerinden getirdikleri ürünlerle bakanlık bahçesinde piknik yaptı. Uzun bir eylem sonrası acıkan köylüler, getirdikleri üründen basın mensuplarına da takdim etti. Tarım politikalarını kınayan köylüler, piknik yaparken de, hükümete 'kırmızı kart' göstermeyi ihmal etmedi.

Oktay Konyar, müsteşar Mirmahmutoğlu ile görüşmesi sonrası basın açıklaması yaptı. Konyar, "Alışılagelmişin dışında şeyler söyledik. Tarım politikalarının sosyolojik olarak incelenmesi gerektiğine dikkat çektik. Ve politikalarını kınamak amacıyla müsteşar beye kırmızı kart gösterdik. Müsteşar da çok hassas bir konuya değindiğimizi söyleyerek, konuya en kısa zamanda el atacaklarını söyledi." şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious