'Demokratik Terör Partisi': DTP

  • Giriş : 28.12.2006 / 00:00:00

Ardahan'da yerel bir gazetede bayram tebriği veren Demokratik Toplum Partisi (DTP), ilanın altına Demokratik Terör Partisi şeklinde yazıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ardahan DTP teşkilatı, Kuzeyanadolu Gazetesi adı ile Ardahan'da yayınlanan yerel gazeteye bayram tebriği ilanı verdi. DTP İl Başkanı Ömer Yılmaz adı ile verilen mesajın her iki yanında DTP logosu ve altına 'Demokratik Terör Partisi' ibaresi yazıldı.

DTP logosu altında geçen 'Demokratik Terör Partisi' ifadesinin suç olduğunu savunan Ardahan Emniyetine bağlı yetkili isimler, gazetenin toplatılması için Cumhuriyet Savcılığı'ndan karar çıkarılacağını ve bir an önce gazete ve parti hakkında suç duyurusunda bulunulacağını söylediler.

Gazetenin Yazıişleri Müdürü Fakir Yılmaz'ın, 'Ardahan Devlet Hastanesi'nde haremlik selamlık' adı altında Akşam Gazetesi'nde çıkan haberi daha sonra yetkili kişiler tarafından yalanlanmıştı.

Fakir Yılmaz, olayın kesinlikle bir hata olduğunu, dikkatten kaçtığını açıkladı. Yılmaz, DTP'nin açılımı için, google'de arattırma yaptığını, sonra da bulduğu ifadeyi copy pas ettiğini belirterek, hatayı gazete dağıtıldıktan sonra fark ettiğini söyledi.

DTP il başkanına ise şehir dışında olduğu için ulaşılamadı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious