Demokratlılar, birleşemedikleri için üzgün

Demokratlılar, birleşemedikleri için üzgün.15599
  • Giriş : 04.06.2007 / 01:52:00

DP Genel Başkan Yardımcısı Saffet Bedük "İyi niyetle başladık ancak mutlu bitiremedik" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

DP Genel Başkan Yardımcısı Saffet Arıkan Bedük, "Son derece iyi niyetle ve halkın beklentisi istikametinde merkez sağdaki dağınıklığı ortadan kaldırmaya yönelik birleşme süreci başlatılmış ise de maalesef sona erdirilememiştir" dedi.

DYP'nin, Genel Başkan Mehmet Ağar ve Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu'nun açıklamalarına paralel olarak üzerine düşen görevi yerine getirdiğini ifade eden Bedük, 27 Mayısta yapılan olağanüstü kongre ile Demokrat Parti (DP) adını aldıklarını ve ANAVATAN'ın DP ile birleşme kararı almasını beklediklerini kaydetti.

Parti tüzüğünde değişikliğe giderek ANAVATAN'dan gelecekler için Genel İdare Kurulu (GİK) üye sayısını 50'ye çıkardıklarını anımsatan Bedük, şunları söyledi:

"Son derece iyi niyetle ve halkın beklentisi istikametinde merkez sağdaki dağınıklığı ortadan kaldırmaya yönelik birleşme süreci başlatılmış ise de maalesef sona erdirilememiştir. Demokrat Parti olarak seçime tek başımıza gireceğiz. Halkımızın DP'yi en iyi şekilde değerlendireceğine ve iktidar yapacağına inanıyorum."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious