Dengir Fırat, Ahmet Türk'le akraba çıktı

Dengir Fırat, Ahmet Türk'le akraba çıktı.12965
  • Giriş : 14.11.2008 / 23:40:00

AKP Genel Başkan Yardımcılığı görevinden olaylı bir şekilde ayrılan Adana milletvekili Dengir Mir Mehmet Fırat ile DTP Genel Başkanı Ahmet Türk 'akraba' çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Bu sürpriz akrabalık tartışmasız günün en popüler konusu..AK Parti Genel Başkan Yardımcılığı görevinden olaylı bir şekilde ayrılan Adana milletvekili Dengir Mir Mehmet Fırat ile DTP Genel Başkanı Ahmet Türk 'akraba' çıktı...

Bu akrabalık çok konuşulur

Dengir Mir Fırat'ın bazı DTP'lilerle buluşmasının da istifasına yol açan olaylar arasında yer aldığı belirtildi. Oysa Fırat, Ahmet Türk ile hısım. Ahmet Türk'ün eşi, Dengir Fırat'ın akrabası.

Ahmet Türk, ağabeyinin ölümünden sonra, onun eşiyle evlendi ve 3 çocuk sahibi oldu. Aynı hanımdan, ağabeyinin de 3 çocuğu vardı. Böylece Ahmet Türk, karısının ilk 3 çocuğunun amcası, son 3 çocuğunun da babası.
Bu geleneksel yapıyı biz yadırgasak bile, Doğu ve Güneydoğu'da benzerlerine rastlanabiliyor. "Sıla" dizisinde de, kocasının ölümü üzerine kadın, kayınbiraderiyle evlenmeye zorlanmamış mıydı? Ahmet Türk'ün mutlaka mutlu bir evliliği vardır. Ama zaman zaman, taraflar arzu etmese bile, örf, adet diye yaşa bile bakmadan zoraki evlilikler yaptırılabiliyor.
Maalesef, terör yüzünden, töre diye kadınlara dayatılan evlilikler, bir türlü gündeme gelemiyor ve çağdışı uygulamalar sosyal yaralar açmaya devam ediyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*