Dengir Mir Fırat'tan Deniz Baykal'ın iddialarına yanıt

Dengir Mir Fırat'tan Deniz Baykal'ın iddialarına yanıt.13496
  • Giriş : 29.05.2008 / 01:18:00
  • Güncelleme : 29.05.2008 / 00:24:00

AK Partili Dengir Mir Mehmet Fırat, CHP Lideri Deniz Baykal'ın iddialarına yanıt veriyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

AK Partili Dengir Mir Mehmet Fırat, CHP Lideri Deniz Baykal'ın iddialarına yanıt veriyor.

Baykal'ın suçlamalarını 'iftira' olarak niteleyen Fırat şöyle konuştu: Ne diyor Baykal? Ana muhalefet partisinin genel sekreterinin odası güvenlik güçleri tarafından dinlendi. Bu aynen sayın Baykal'ın cümlesidir. Cümleyi irdeleyelim. Yer kesin olarak belirlenmiştir. CHP'de genel sekreterin odası dinlenmiştir. Bu aynı zamanda dinlemenin ortam vasıtasıyla yapıldığı gözükmektedir. Dinleyenlerin güvenlik güçlerinin olduğunu belirtilerek dinleyenlerin Baykal tarafından tespiti belirlenmiştir. Ve bu görüşmenin Cuma günü olduğu ve Pazartesi yapıldığı kesinleşmiştir.

Bu kadar kesin delillere ulaşılmış olmasına rağmen ve konu kanunca suç olmasına rağmen konunun neden savcılıklara ulaştırılmadığı düşündürücüdür.

Bu durum netleşmeden CHP ve Genel Başkanı müfteri sıfatından kurtarılamayacaktır. Bu iddia GAP projelerini gölgelemek amacına yöneliktir diyoruz. CHP Genel Sekreteri ile devletin bürokratı arasında geçen konuşma doğrulanmış olmaktadır.

Acaba CHP'nin bu görüşmeyi kamufle etme amaçlı mıdır? CHP Genel Sekreteri'nin bir vali ve il başkanı arasında geçecek ve böylesine suç oluşturan ve bürokrasiyle CHP arasındaki ilişkilerin ne düzeyde olduğunu gösteren böylesine çirkin bir konuşmanın kapatılmasına matuf halkın gözünden saklanmasına matuf bir karşı atak olduğu konusu bende şahsi olarak yer etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious