Deniz Baykal, Haluk Koç'un adaylığını duydu ama sustu!

Deniz Baykal, Haluk Koç'un adaylığını duydu ama sustu!.10977
  • Giriş : 29.09.2007 / 22:33:00
  • Güncelleme : 27.03.2010 / 03:25:46

Deniz Baykal, Haluk Koç’un parti genel başkanlığa adaylığı konusundaki soruları yanıtsız bıraktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Batıkent'te park açılışına katılan CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Haluk Koç"un parti genel başkanlığa adaylığı konusundaki soruları yanıtsız bıraktı.


Nisan ayında hayatını kaybeden eski TBMM Başkanvekili ve CHP Bursa Milletvekili Ali Dinçer adına Ankara Büyükşehir Belediyesi"nin Batıkent"te yaptırdığı parkın açılışı yapıldı.

Açılışa, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, CHP Genel Sekreteri Önder Sav, bazı CHP"li Milletvekilleri, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Çankaya Belediye Başkanı Muzaffer Eryılmaz, Dinçer"in eşi Yıldız İbrahimova ve kızı ile kardeşi Tahir Dinçer katıldı.

Ali Dinçer Parkı açılışı, Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası ve Nur Yoldaş"ın mini konseriyle yapıldı. Ali Dinçer"in eşi ünlü caz sanatçısı Yıldız İbrahimova da açılış öncesi bir caz parçası seslendirdi. Açılışta konuşan İbrahimova, Melih Gökçek"e teşekkür ederek Batıkent"i Dinçer"in kurduğunu söyledi. İbrahimova, insanoğlunun hayatını kuyruklu yıldıza benzeterek “Yaşamın amacı iz bırakmak. Ali Dinçer de iz bıraktı. Ali, kocaman yüreğiyle insanları, dünyayı severdi. Hastalığına rağmen yapmak istediği çok şey vardı. Ancak yapmak istediklerine birkaç ömür bile yetmezdi. Ali büyük ve mütevazı bir insandı. Ben kızımla buraya gelerek Ali"nin heykelinin karşısında Ali ile sohbet edeceğim” diye konuştu. Gözleri dolan ve eşiyle gurur duyduğunu belirten İbrahimova, açılışa katılanlara duygulu anlar yaşattı.

İbrahimova"ya çiçek veren Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek de, Ankara"ya önemli hizmetleri bulunan Dinçer"i anmak için bu parkı açtıklarını kaydetti. Gökçek, “Batıkent onun için özel bir anlam ifade ediyordu. Adını bu nedenle Batıkent"te yaşatmak istedik” dedi.

Gökçek ve İbrahimova parka dikilen Dinçer heykelini yapan Heykeltıraş Metin Yurdanur"a bir plaket verdi. Dinçer"in elinde proje tutarken gösterildiği heykeli CHP Genel Başakanı Baykal, Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek, Dinçer"in eşi İbrahimova ve kardeşi Tahir Dinçer açtı.

-HALUK KOÇ SORULARINA YANIT YOK-

Baykal, açılış sonrasında gazetecilerin Haluk Koç"un genel başkanlığa adaylığı konusundaki soruları ise yanıtsız bıraktı. Baykal, bir gazetecinin “Sağ kolunuz olan birini adaylığını nasıl değerlendiriyorsunuz?” diye sorması üzerine, bu sorulara şimdi değil, Meclis açıldıktan sonra yanıt vereceğini söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious