Deniz Baykal, Hürriyet yazarı Yalçın Doğan'ı yalanladı

Deniz Baykal, Hürriyet yazarı Yalçın Doğan'ı yalanladı.11960
  • Giriş : 30.03.2008 / 07:51:00
  • Güncelleme : 30.03.2008 / 01:45:51

CHP lideri Deniz Baykal: Yalçın Doğan'ın iddiaları kesinlikle gerçeği yansıtmıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Gazeteci-Yazar Yalçın Doğan'ın, "Cumhurbaşkanı Sezer ile CHP Genel Başkanı Deniz Baykal Başbakan Erdoğan'a (türban yasağı kalksın) diye söz verdiler" yönündeki yazısının kesinlikle gerçeği yansıtmadığını söyledi. Baykal, "Bu konuda söz vermek bir yana, 2002 seçimlerinden 3 gün sonra Başbakan Erdoğan'ı ziyaret ederek (Türkiye'nin rotasıyla oynama) diye uyardım" dedi.

Yalçın Doğan 29 Mart 2008 tarihli köşesinde şunları yazdı; "Erdoğan dün, türbanla ilgili çok önemli bir perde arkasını aralıyor. Üstü kapalı olarak: "Ülkemde gerilim olmasın diye, beş yıldır bekledim. Baykal gündeme gelmesini istemediği için, bekledim, kurumsal mutabakat bekledik. CHP'nin akşam söylediği ile sabah söylediği farklı"

Baykal, Yalçın Doğan'ın bu iddiasının "Çok çarpıcı" değil, kesinlikle yalan olduğunu söyledi. Baykal bu konuyla ilgili olarak şöyle dedi; "Biz Yalçın Doğan'ın yalan haber imalatına birçok kez tanık olduk. Bu da onlardan biri ve kesinlikle yalan. Bırakın bu iddiayı, ben ve CHP yöneticisi arkadaşlarım 2002 seçimlerinden 3 gün sonra 5 kasım günü AKP Genel Merkezine giderek kutladık ve ben o gün Sayın Erdoğan'a 'sakın ha Türkiye'nin rotasıyla oynama. Anayasamızın temel ilkeleriyle, değiştirilmesi teklif dahi edilemeyecek maddeleriyle, laiklikle oynama' diye uyarılarda bulundum. Bunun dışında konuyla ilgili olarak ikili üçlü herhangi bir görüşme, temas falan söz konusu değildir. Yani ortada çarpıcı bir görüşme, görüşmenin perde arkası yok. Uydurulmuş, zavallı, kesinlikle yalan olan bir iddia var. Yadırgamadım. Çünkü, Biz Yalçın Doğan'ın yalan haber imalatına birçok kez tanık olduk. Bu da onlardan biri ve yineliyorum, kesinlikle yalan"

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious