Deniz Baykal, mutabakat arayışları hakkında konuştu

Deniz Baykal, mutabakat arayışları hakkında konuştu.13421
  • Giriş : 08.04.2008 / 09:36:00
  • Güncelleme : 08.04.2008 / 09:42:10

CHP lideri Baykal'a göre sorun AK Parti ile Anayasa arasında.. Peki mutabakat arayışlarına ne diyor?

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, AKP hakkında açılan kapatma davası ve davanın düşürülmesine yönelik Anayasa Değişikliği çabalarını "Onlar hesaplarını devletin organları karşısında verecek ve biz bu sürecin bir parçası olmayacağız" diye değerlendirdi.

Başbakan Tayyip Erdoğan’ın kendisiyle ilgili son dönemde ortaya attığı iddia ve suçlamalarla, "İstiyor ki ben de sert cevaplar vereyim ve karşılıklı itişme kakışma olsun" yorumunu yaptı. Baykal, Erdoğan’ın açıklamalarını kurmaylarına şöyle değerlendirdi:

AMAÇLARI BELLİ

AKP’nin ve Başbakan’ın amacı sanki ’AKP ile CHP ya da Başbakan Erdoğan ile CHP Genel Başkanı Baykal’ arasında bir çatışma varmış havası yaratmak. İstiyorlar ki ben de onlara onların tarzıyla cevap vereyim; karşılıklı itişme kakışma havası oluşmuş olsun. Böylece AKP durumunu normal bir siyasi zemine oturtmuş gibi gözüksün. Halbuki sorun benimle, Sayın Başbakan ya da AKP ile CHP arasında değil.

KAMUFLE ETMEYE ÇALIŞIYORLAR

Sorun AKP ile Anayasa arasında. Oysa AKP bunu kamufle etmek için farklı bir ihtilaf yaratmaya çalışıyor. Biz ise bu tartışmalara hiç girmiyoruz, girmeyeceğiz. Sükunetle duruyorum. Bu tavrımız kamuoyunda da olumlu bir izlenim doğmasına neden oldu. Onlar da giderek garip bir hale düşüyorlar. Sanki Anayasa’yla hiçbir sorunları yok, işi bizim zemine oturtmaya çalışıyorlar.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious