Deniz Baykal, Önder Sav'ın hakaretini es geçti

Deniz Baykal, Önder Sav'ın hakaretini es geçti.12855
  • Giriş : 29.05.2008 / 07:42:00
  • Güncelleme : 01.09.2016 / 17:56:34

Sav'ın odasının dinlendiğini iddia eden Baykal, Sav'ın Hz. Muhahammed ile dalga geçmesini es geçti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

CHP Genel Sekreteri Önder Sav'ın devletin resmi organlarınca dinlendiğini iddia eden Debiz Baykal, Sav’ın17 Mayıs’ta Ankara Elmadağ’da, Hz. Muhammed ve Hac ibadeti ile ilgili söyledikleri konusunda sorulan bir soruyu açıkca es geçti.

Önder Sav’ın Bolu eski Valisi Ali Serindağ ile yaptığı görüşmenin olduğu gibi Vakit Gazetesi’nde yayınlanmasında sonra CHP Genel Merkezi’nin devletin güvenlik güçleri tarafından dinlendiğini iddia eden Deniz Baykal, Sav’ın Hz. Muhammed ile ilgili sarf ettiği alaycı sözler hakkında sorulan bir soruyu geçiştirdi… Sav’ın yaptığı hakareti görmezden gelip, olayı ortaya çıkaran görüntüleri çeken Cihan Haber ajansı muhabirini, özel hayatı deşifre etmekle suçlayan Baykal’ın sözleri şaşkınlıkla karşılandı…

Telekulak iddiası ile ilgili olarak düzenlediği basın toplantısında, Önder Sav’ın yaptığı hakaret hakkında herhangi bir açıklama yapıp yapmayacağı sorulan Baykal olayın bugünkü çerçevesinden bakarak bu konuya eğilmek istediğini belirterek, izni olmadan Önder Sav’ın özel yaşamının belli amaçlar doğrultusunda kamuoyuna sunulduğunu söyledi. Sav’ın Hz. Muhammed ve hac ibadeti ile alay etmesi olayının üzerinde durulduğu ve bunu da anlayışla karşıladıklarını belirten Baykal, ısrarla Sav’ın görüntülerinin izinsiz bir şekilde çekildiğine dikkat çekti.

Deniz Baykal Sav’ın sözleri için şunları söyledi: “Orada da bir özel bir istihbarat tablosu var. Kamuoyunun gözünden kaçmaması gereken, inanların bilgisi olmadan özle yaşamını tespit etme ve yine onun bilgisi onayı olmadan kamuoyuna yansıtıp belli amaçlar için kullanma manzarası var… Olayın öbür boyutları üzerinde duruldu, duruluyor. Bunu biz anlayışla karşılıyoruz. Ama bir de öbür boyutu var. Bu boyutu üzerinde de durulması lazım. Bu boyutu da nazıl bir tablo ile karşı karşıya olduğumuzu gösteriyor…”

Deniz Baykal’ın Önder Sav’ın Hz. Muhammed ve hac ibadeti ile ilgili sözlerinin medyaya yansıtılması konusunda, “Orada da bir özel bir istihbarat tablosu var” sözlerine olayı ortaya çıkaran Cihan Haber Ajansı’ndan yalanlama geldi… Önder Sav’ın Elmadağ'da ''Hac ve Hz. Muhammed'' hakkındaki sözlerini görüntüleyen Cihan Haber Ajansı telifli muhabiri Murat Kaya, çekimlerin gizli yapıldığı yönündeki iddiaları yalanladı. Kaya, "CHP-halk bütünleşmesi haber olur'' düşüncesiyle Sayın Sav'ın programını takip etmek istedim. Belediye Başkanı sayın Ömer Ağakurt, elimi sıkarak 'hoş geldin' dedi. İçeride partililer ve vatandaşlar vardı. Sayın Sav, makam odasında vatandaşlarla görüşürken her muhabir gibi haberi atlamamak için kayda girdim. Üzerimde oldukça büyük bir fotoğraf makinası ve kamera çantası vardı. Herkesin gözü önünde çekim yaptım." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious