Deniz Baykal, Tayyip Erdoğan'la gizlice görüştü mü?

Deniz Baykal, Tayyip Erdoğan'la gizlice görüştü mü?.10357
  • Giriş : 24.07.2007 / 22:52:00
  • Güncelleme : 24.07.2007 / 22:58:08

CHP İletişim Koordinatörü Baki Özilhan, Zülfü Livaneli'yi yalanladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Özilhan, “Genel Başkan Deniz Baykal'ın 3 Kasım seçimlerinin ardından başbakanlığı öncesinde Erdoğan'la gizlice buluştuğu ve bir anlaşma yaptığı iddiasının gerçek dışı olduğunu” bildirdi.

CHP'nin İletişim Koordinatörü Baki Özilhan, partinin internet sitesinde de yer alan konuya ilişkin açıklamasında, Zülfü Livaneli'nin bugün Vatan Gazetesi'ndeki köşesinde Baykal'ın, Başbakan olmadan önce Erdoğan'la Beylerbeyi'nde gizlice buluştuğu ve bir anlaşma yaptığı iddiasına yer verildiğini hatırlatarak, şunları kaydetti:

“Genel Başkan Deniz Baykal, ne seçim öncesi ve ne de Sayın Erdoğan Başbakan olmadan önce, ne Beylerbeyi'nde, ne de başka bir yerde AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile herhangi bir görüşme yapmıştır. Böyle bir görüşme yapılmadığı için, Sayın Erdoğan'ın ne hukuki durumu, ne de özel konumuna ilişkin bir değerlendirme de yapılmamıştır.

Genel Başkan Sayın Baykal'ın, Sayın Erdoğan Başbakan olduktan sonra yaptığı görüşmede ise, Erdoğan Başbakan olduğu için hukuki durumuyla, özel konumuna ilişkin bir görüşme yapılması zaten söz konusu olamaz. Çünkü, Erdoğan artık Başbakan'dır. Genel Başkan Sayın Baykal'ın Başbakan olarak Erdoğan ile yaptığı görüşmede Erdoğan'ın hukuki ve özel durumu değil, ülke sorunları, Türkiye'nin karşı karşıya bulunduğu sıkıntılar ve İktidar ile Anamuhalefet partisi ilişkileri ele alınmıştır.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious