Deniz Baykal 7 Haziran'a hazırlanıyor

Deniz Baykal 7 Haziran'a hazırlanıyor.13459
  • Giriş : 17.05.2009 / 13:07:00
  • Güncelleme : 17.05.2009 / 13:20:12

Baykal, 7 Haziran'da bazı ilçe ve beldelerde yapılacak seçimleri için çalışmalara bizzat katılmayı planlıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Deniz Baykal"ın seçimi yenilenecek olan yerlere yapacağı gezilerine, son dönemde yıldızı parlayan CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu"nun da katılacağı bildirildi.

Baykal"ın da hazır bulunduğu son Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısında, 7 Haziran"da seçimleri yenilenecek olan ilçe ve belde belediye başkanlıkları için yapılacak çalışmalar değerlendirildi. Baykal toplantıda, CHP"nin kazandığı il ve ilçelere yaptığı "teşekkür ziyaretlerini" yenilenecek seçim bölgelerinin de göz önüne alınarak düzenlenmesini istedi. Baykal"ın seçimin iptal edildiği yerlerden özellikle CHP"nin oy olarak önde ve kazanmaya yakın ikinci parti konumunda göründüğü yerlerdeki seçim çalışmalarına katılmak istediği belirtildi.

Yolsuzlukla mücadeleler konusunda ve son yerel seçimlerde İstanbul"da gösterdiği başarı ile öne çıkan CHP Grup Başkanvekili Kılıçdaroğlu"nun da bu kampanyada aktif olarak yer alacağı ifade edildi.

Bir önceki MYK"da toplantısında da içlerinde PKK lideri Abdullah Öcalan"ın doğum yeri Şanlıurfa"nın Halfeti ilçesi de dahil olmak üzere CHP"nin Doğu ve Güneydoğu"da kazandığı ilçe belediyelerine "teşekkür" amacıya "hiç olmazsa bir parti heyeti gönderilmesi" yönündeki öneri üzerine, Baykal, “Tabii tabii çok iyi olur, hatta bir program yapılırsa ben de buralara giderim” demişti.
29 Mart seçimlerinde çeşitli gerekçelerle iptal edilen belediye başkanlığı, belediye meclis üyeliği seçimlerinin toplam sayısı 31. Bu belediyeler için 7 Haziran"da yeniden seçim yapılacak. Yenilenme kararı alınan bu beldelerin bir çoğunda AKP ile CHP başbaşa baş başa görünüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*