Deniz Baykal AK Parti'ye sert çıktı

Deniz Baykal AK Parti'ye sert çıktı.9867
  • Giriş : 14.02.2009 / 18:14:00

Baykal, "Cumhuriyet tarihinin en büyük yolsuzluklarının yapıldığı dönem, bu iktidar dönemidir" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kayseri'de konuşan Deniz Baykal, "Cumhuriyet tarihinin en büyük yolsuzluklarının yapıldığı dönem, bu iktidar dönemidir. Bunlarla ilgili kitap çıkarmak lazım. Deniz Feneri diye bir olay var. Deniz Feneri aslında çok güzel bir şey. Deniz Feneri, yol gösterici, istikamet verecek, tehlikeleri haber verecek, yardımcı olacak demek. Deniz Feneri, yoksula yardımcı olacak diye vatandaşımızdan yardım toplamış. Vatandaşımız fitresini, zekatını muhtaçlara ulaştırılsın diye bunlara vermiş. Burada tereddüt yok" dedi.

"Ama sonra, Deniz Feneri'nde toplanan paralar, kuryelerle Ankara'ya, İstanbul'a taşınmış, burada şirketler kurulmuş, harcamalar yapılmış" diyen Baykal, "Millet evini satıp kredi kartı borcunu ödemeye mecbur bırakılırken milletin fitresini, zekatını almışlar, kendi reklamlarını yaptırmak için televizyon kurmuşlar. Bunu da din, iman adına yapmışlar. Ağızlarından bal akıyor. Bunlar olurken iktidarın haberi olmamış mı? Bunu yapan adamları Başbakan tanımıyor muymuş? Zaten bunu yapanlar Başbakan'a, siyasete destek olmak için yapıyor" diye konuştu.

Bakanlar Kurulu kararıyla Deniz Feneri Derneği'ne "kamu yararına çalışır" statüsü kazandırıldığını, daha sonra da vergi imtiyazı getirildiğini bildiren Baykal, "Bu vatan, millet için cephede mücadele edip canını verenlerin yakınlarına yardım için kurulan Mehmetçik Vakfı'na verilmeyen imtiyaz bunlara veriliyor. Bunlar tesadüf mü? Türkiye'de ekonomik sıkıntı, bunlarda yolsuzluk var. Deniz Feneri'ne siz de yabancı sayılmıyorsunuz. Noter aracılığıyla bu olayın Kayseri bağlantısı da var. Doğruya doğru diyecek, hakkı hukuku koruyacak noter olması lazım. Din, iman diyeceksin, noterin güvenilirliğini ortadan kaldıracaksın. Bunun gereğini yapın" ifadelerini kullandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*