Deniz Baykal CHP'ye layık değil!

Deniz Baykal CHP'ye layık değil!.13589
  • Giriş : 25.08.2007 / 18:10:00

Mustafa Sarıgül, CHP lider Baykal'ı eleştiri bombardımanına tuttu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Zafer Haftası etkinlikleri çerçevesinde Belediye Başkanı Ekrem Özsoy'un davetiyle Şuhut'a gelen İstanbul Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, ilçede basın toplantısı düzenledi. Büyük Taarruz'un Afyon'dan başladığına işaret eden Sarıgül, bu toprakların kolay kazanılmadığına dikkat çekerek, "Ecdadımızın bize emanet ettiği bu topraklara sahip çıkmamız gerekir. " dedi.

Sarıgül'ün ikinci gündemi ise geçtiğimiz 22 Temmuz'da yapılan milletvekili seçimleri oldu. Mensubu olduğu CHP'nin hezimetle sonuçlanan bir seçim yaşadığını söyleyen Mustafa Sarıgül, Deniz Baykal'ın Atatürk'ün kurduğu Cumhuriyet Halk Partisi'ne layık olmayan bir genel başkan olduğunu ifade etti. "999" sloganıyla "dokuzuncu ayın dokuzu"nda tüm CHP'lileri genel merkez önüne davet eden Sarıgül, partisini de olağanüstü genel kurula çağırdı.

Deniz Baykal'ın halktan ve haktan kopuk bir genel başkan portresi çizdiğini söyleyen Şişli Belediye Başkanı, oturduğu koltuğu artık gençlere devretmesi gerektiğini ve en hızlı sürede olağanüstü kurulun toplanarak partinin yeni başkanını seçmesi gerektiği vurgusunda bulundu.

AK Parti'nin seçimleri imamlarla kazandığını söyleyen Baykal'a atıfta bulunan Sarıgül, partisi ve Deniz Baykal adına ikinci kez özür diledi. "Din dil ırk ve parti ayrımı yapmadan bütün insanları kucaklamak istiyorum. " diyen Sarıgül, 36 ay sonra başbakan olma iddiasında bulundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious