Deniz Baykal grupta, Erdoğan'ın iddialarını yanıtladı

Deniz Baykal grupta, Erdoğan'ın iddialarını yanıtladı.15065
  • Giriş : 20.05.2008 / 15:50:00
  • Güncelleme : 01.09.2016 / 17:38:13

Erdoğan'ın kin ve nefret gütmekle suçladığı Baykal, Erdoğan'a cevap verdi ve neden gitmediğini açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth'in onuruna Çankaya'da verdiği resepsiyona katılmayan ve bu yüzden Başbakan Erdoğan tarafından sert bir dille eleştirilen CHP lideri Deniz Baykal sert konuştu. Erdoğan'ın kin ve nefret gütmekle suçladığı Baykal, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, "Benim lügatimde kin ve nefret duymak yoktur. Ben kin ve nefret duysam önce senden kin ve nefret duymam gerekir." dedi. CHP'nin hergün halkın içinde olduğunu söyleyen Baykal, Çankaya Köşkü'ne neden gitmediğini de açıkladı.

İşte Baykal'ın konuşmasından satır başları:

CHP HEP HALKIN İÇİNDE

"İktidarın gündeminde ne var? Deniz Baykal ve CHP... Sen bırak CHP'yi Deniz Baykal'ı, işine bak. Bir konuşma yapmış, içinde kin, nefret... CHP her gün halkın içinde. Ben koruma ordusuyla dolaşmıyorum. Ben 6'dan gece yarısına kadar sokaktayım. Pazarda her yerdeyim... Yok kaymak tabakasıymış... Biz o işleri bilmeyiz... Eşim ve iki torunumla normal bir aile gibi yaşıyoruz. Kendi alışverişimizi kendimiz yapıyoruz. Milyonlarca aile nasıl yaşıyorsa, biz de öyle yaşıyoruz. Sosyetik 7 yıldızlı otellerde tatil yapmak bizim lügatimizde yazmaz. Bunlar bizim işimiz değil... "

LÜGATİMDE KİN VE NEFRET YOK

"Benimlügatimde kin ve nefret duymak yoktur. Ben kin ve nefret duysam önce senden kin ve nefret duymam gerekir. Yüzde 34 oy aldıktan sonra senin siyasi haklarının verilmesi için öncülük yapan ben değil miyim? Ama başbakanlık için senin yolunu açan ben değil miyim? Yolun açık olsun. Ne kini ne nefreti…"

ÇANKAYA ÇIKMAMAK İLKE MESELESİ

Sayın Abdullah Gül'e de aynı şeyler söz konusu. AK Parti'nin kurulmasına katkıda bulunan üç kişiden biri olarak bu yanlıştır demek benim görevim. Bir insan için onun siyasi başarısından gurur duyarım. Arkadaşlık yaparım o ayrı iş. Ama Cumhurbaşkanlığı ayrı şey… Özel sohbetlerde diyorlar ki bu cumhurbaşkanlığı seçiminde hata yapılmıştır deniliyor kendisine. Napalım, geleceğe bakalım diyor. Yapmayın dedik. Beni dinlememişti. Şimdi pişman... Bunun kinle nefretle ne alakası var? Sana tuzak kurmadım ben. Seni hataya teşvik etmedim. Ben Türkiye'nin geleceği için söyledim.

KÖŞKE GİTMEMEYİ AİLENE SOR

Ben Çankaya'ya kin ve nefretten dolayı değil ilkeden dolayı gitmiyorum...
İlan ettik ilkeyi, o ilkeyi uyguluyoruz. Ama başbakan bana bunları söylemeden aile Meclis'ini toplayıp da "Köşk'e gitmemek kin ve nefret midir?" diye sorsaydı, aynı cevabı alır mıydı?

GEÇMİŞ OLSUN...

Sayın Başbakan küçük bir rahatsızlık geçirmiş. Duydum çok üzüldüm. İnşallah en kısa zamanda düzelir. Ayağa kalkar. Bu hastalıklar geçer ama iş dünyasını kaptırmasın. Kendi çevresini kaptırmasın...

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious