Deniz Baykal hemen istifa edip, CHP'nin önünü açmalı

Deniz Baykal hemen istifa edip, CHP'nin önünü açmalı.18333
  • Giriş : 29.07.2007 / 16:15:00
  • Güncelleme : 29.07.2007 / 16:18:01

Mustafa Sarıgül, “Sayın Deniz Baykal'ın hemen bugün istifa edip CHP'nin önünü açması lazım” dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Suğla Yaylası Bal ve Ihlamur Festivali'ne katılmak için helikopterle Kastamonu'nun Azdavay ilçesine gelen Sarıgül, burada basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

“Siz göreve geldiğinizde neler değişecek?” şeklindeki bir soru üzerine Sarıgül, bunu zamanın göstereceğini ifade ederek “Sadece CHP'nin başına değil Türkiye'nin başına başbakan olarak geleceğim. Göreve geldiğimizde nelerin değişeceğini herkes çok iyi görecek” diye konuştu.
“CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın hesabıyla CHP'nin 2059 yılında iktidar olabileceğini” ifade eden Sarıgül, CHP'nin son seçimlerde aldığı sonucun endişe ve üzüntü verici olduğunu söyledi.

Sarıgül, şunları kaydetti:

“Bugün öyle bir noktadayız ki, seçim sonuçlarından üzülmeyen bir kişi vardır, o da CHP'nin mevcut genel başkanıdır. Sayın Baykal diyor ki 'ben oylarımı birbuçuk puan yükselttim'. Sayın Baykal'ın bu hesabına göre her seçimde 1 buçuk puan artırırsa 4 yılda bir seçim olursa CHP 2059 yılında iktidar olur. O nedenle yurttaşlarımız ve sosyaldemokratların 2059 yılına kadar bekleyecek vakitleri yoktur. Başarışız olanlar, Alman Başbakanı, İngiltere Başbakanı gibi gereğini yapmalılar. Sayın Baykal ve arkadaşlarına sesleniyorum: Sayın Baykal gitme vaktiniz geldi lütfen bu vakti geciktirmeyin. Sayın Deniz Baykal'ın hemen bugün istifa edip CHP'nin önünü açması lazım.”

Seçim öncesi CHP'nin 'Atatürk kazanacak, Cumhuriyet kazanacak' sloganını eleştiren Sarıgül, bu kampanyayı doğru bulmadığını Atatürk ve Cumhuriyetin hiçbir zaman kaybetmeyeceğini söyledi.

“ATATÜRK SİYASET MALZEMESİ YAPILMAMALI”

Atatürk ve Cumhuriyetin herkesin değeri olduğunu ifade eden Sarıgül, “Bunların siyaset malzemesi olarak kullanılmasını doğru bulmuyorum. Atatürk kazanmıştır. Türkiye ve dünyanın gönlünde taht kurarak kazanmıştır. Atatürk'ten elimizi çekelim, proje üretelim. Bugün CHP yönetimi haktan ve halktan da kopmuştur. CHP ile halkımız arasında yapay duvarlar vardır. Hayırlısıyla biz bu duvarları yıkıp CHP'yi hem hakla hem halkla buluşturacağız” diye konuştu.

Daha sonra Sarıgül'e Azdavay'ın AK Parti'li Belediye Başkanı Osman Nuri Civelek tarafından, bal ve ıhlamur hediye edildi. Sarıgül de Azdavay Belediyesi'ne otobüs hediye etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious